Krievijas ĀM leģionāru gājienu Rīgā nosauc par izaicinājumu starptautiskajai sabiedrībai

Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) ceturtdien paziņoja, ka trešdien notikušais leģionāru gājiens Rīgas centrā uzskatāms par nacisma attaisnošanas mēģinājumu un ir izaicinājums starptautiskajai sabiedrībai.

"Tādi nacistu atbalstītāju saieti ir neslēpts izaicinājums starptautiskajai sabiedrībai," brīfingā Maskavā sacīja Krievijas ĀM preses sekretārs Aleksandrs Lukaševičs.

Viņš teica, ka šis gājiens ir "mēģinājums pārskatīt Nirnbergas tribunāla rezultātus, mēģinājums attaisnot fašistiskos noziedzniekus".

Krievijas ĀM pārstāvis pauda cerību, ka "centienu attaisnot nacismu recidīvi saņems principiālu novērtējumu no mūsu starptautiskajiem partneriem".

Lukaševičs uzsvēra, ka "bijušo SS leģionāru un viņu atbalstītāju.. gājienā piedalījās daudz Latvijas politiķu un Saeimas deputātu no radikālajām partijām".

Jau ziņots, ka bez nopietniem incidentiem trešdien Rīgā notika leģionāru piemiņas gājiens no Doma baznīcas līdz Brīvības piemineklim, kur gājiena dalībniekus sagaidīja tā pretinieki. Neviens netika aizturēts. Pēc policijas aplēsēm, gājienā piedalījās 2500 līdz 3000 cilvēku, savukārt gājiena pretinieku vidū bija vairāki desmiti cilvēku.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas