Kravcovs uzrunu Saeimā saka latviski, lasot no lapiņas

Deputāts Valērijs Kravcovs ("Saskaņas centrs") uzrunu Saeimā ceturtdien sacīja latviski, nolasot to no lapiņas. Sēžu zālē viņa runas laikā iestājās pilnīgs klusums.

Deputāts atzina, ka viņš pagaidām gan nevar sniegt intervijas latviešu valodā, taču ar frakcijas kolēģu palīdzību to mācās. Viņš solīja, ka latviski pratīs runāt brīvi. Kravcovs arī uzsvēra, ka vēlētāji viņam ir pauduši uzticību, ne velti viņš kļuvis par deputātu.

"Vēlētāju griba ir augstākā vara man, tikai viņu priekšā es atbildēšu," norādīja Kravcovs.

Uzrunā viņš pauda, ka ir dzimis Sibīrijā. Viņš dzīvē ir daudz mācījies, ieguvis divas augstākās izglītības, kļuvis par metalurgu, kausējis tēraudu. Vēlāk, kad pārcēlies uz dzīvi Latvijā, viņš spējis dot darbu tūkstošiem cilvēku. Savā darba ikdienā viņš spējis iztikt bez latviešu valodas.

"Man tagad darba ir vairāk. Es mācos latviešu valodu, paldies frakcijas kolēģiem, kuri palīdz. Vēl nevaru sniegt intervijas latviešu valodā, bet es noteikti to darīšu. ..Latvija ir kļuvusi par manu otro dzimteni, te ir dzimuši mani bērni - divas meitas latvietes un dēls krievs. Tā ir iznācis, tā ir Latvijā," pastāstīja Kravcovs.

"Ja vajadzēs, es aizstāvēšu Latviju un latviešu valodu, kā teicu deputātu zvērestā. Bet uz ceļiem sibīrieši nekad nav stāvējuši," uzrunu beidza Kravcovs.

Nolasot uzrunu, Kravcovs vairākkārt kļūdījās, par ko atvainojās.

Savukārt Nacionālās apvienības deputāts Visvaldis Lācis deputātiem izklāstīja iesniegto priekšlikumu Saeimas Mandātu un ētikas komisijā izvērtēt Kravcova valodas zināšanas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas