"Krājbankas" noguldītājiem valsts garantētās atlīdzības izmaksu nodrošinās banka "Citadele"; izmaksas sāks otrdien

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pieņēmusi lēmumu, ka AS "Latvijas Krājbanka" noguldītājiem valsts garantētās atlīdzības izmaksu nodrošinās banka "Citadele", liecina biznesa portāla "Nozare.lv" rīcībā esošā informācija.

Naudas izmaksas tiks sāktas otrdien, 29.novembrī, šodien žurnālistus informēja FKTK un "Citadeles" pārstāvji.

FKTK pieņemtie lēmumi par garantētās atlīdzības izmaksas kārtību, vietu un laiku pēc to pieņemšanas tiks publicēti laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" un citos masu saziņas līdzekļos. Noguldījumu garantiju likums paredz, ka garantētās atlīdzības izmaksājamas 20 darbdienu laikā no noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienas, un šo termiņu var pagarināt vēl par desmit darbdienām.

"Krājbankas" noguldītājiem nekādi iesniegumi nav jāiesniedz. Garantētās atlīdzības saņemšanai FKTK norādītajā bankā būs nepieciešami tādi paši dokumenti, kādus parasti bankas prasa klientu identifikācijai. Jebkura persona garantēto atlīdzību varēs izņemt, sākot ar FKTK norādīto datumu un arī pēc šā datuma.

FKTK atgādina, ka saskaņā ar Noguldījumu garantiju likumu Noguldījumu garantiju fonds nodrošina atlīdzības izmaksu gan fiziskām, gan juridiskām personām par visu veidu noguldījumiem jebkurā valūtā līdz 100 000 eiro apmērā (ap 70 000 latu). Garantētā atlīdzība tiek aprēķināta, sasummējot noguldījumus visos kontos, ja šie noguldījumi ir sadalīti vairākos kontos vienā bankā. Garantētā atlīdzība attiecas gan uz noguldījumiem, gan uz to procentiem, gan atlikumu norēķinu kontā vai algas kontā, gan uz krājkontiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas