Kozlovskis: Piedzīvota traģiska un melna diena Latvijas vēsturē

Piedzīvota traģiska un melna diena Latvijas vēsturē un melna diena glābējiem, žurnālistiem šorīt sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP), komentējot traģēdiju Zolitūdē, kur, sabrūkot lielveikalam "Maxima", gājuši bojā cilvēki.

Kā norādīja Kozlovskis, trīs glābēji gājuši bojā un aptuveni 10 atrodas slimnīcās. Slimnīcā esošo glābēju stāvoklis ir stabils.

Kozlovskis uzsvēra, ka nav piedzīvota ne zemestrīce, ne vētra, bet ir acīmredzams būvnormatīvu pārkāpums. Jautājums esot, vai tas noticis būvniecības procesā, vai arī projektēšanas laikā - tas vēl būs jāvērtē.

Ministrs uzsvēra, ka glābšanas darbu veikšanai resursu pietiek. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadībai vakar vakarā jautāts, vai nav nepieciešams piesaistīt starptautisku palīdzību, tomēr saņemts apstiprinājums, ka gan tehniskie resursi, gan cilvēkresursi ir pietiekami.

Kā sacīja Kozlovskis, šorīt Krīzes vadības padomē tiks lemts par dažādiem jautājumiem, tostarp, par atbalstu cietušajiem. Tāpāt tiks lemts par sēru dienas izsludināšanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas