Kozlovskis: fotoradari šogad uz Latvijas ceļiem visticamāk nebūs

Latvijā fotoradari ir vajadzīgi, norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, taču reāli tos ieviest, visticamāk, izdosies tikai nākamgad, ņemot vērā, ka vēl ir jāpaveic vairāki darbi pirms jauna konkursa izsludināšanas.

LNT raidījumā 900 sekundes Kozlovskis norādīja, ka statistika liecina par to, ka vietās, kur pērn atradās fortoradari, būtiski mazinājies ceļu satiksmes negadījumu skaits, līdz ar ko ministrs secina, ka radari uz Latvijas ceļiem ir nepieciešami.

Kozlovskis gan atzīst, ka ierīces uz ceļiem nepieciešamas jo ātrāk, jo labāk, taču reāli to varētu izdoties panākt tikai nākamā gada sākumā, par iemesliem minot konceptuālā redzējuma izstrādi un prezentēšanu, jauna konkursa rīkošanu un reālu fotoradaru ieviešanu darbībā.

Ministrs skaidroja, ka ar konceptuālo redzējumu paredzēts nākt klajā šā gada martā, bet, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi ar iepirkuma konkursiem, projekta realizētāja noskaidrošana varētu ieilgt.

Speciāli izveidotajā darba grupā, kura izstrādās fotoradaru pielietojuma konceptuālo redzējumu, no jauna tiks spriests par radaru skaitu un izvietojumu. Pēc ministra domām, skaits varētu palikt iepriekš noteiktais, turklāt Kozlovskis arī norāda, ka, viņaprāt, būtu jādod priekšroka stacionārajiem radariem.

Runājot par to, kā mainījusies situācija uz Latvijas ceļiem, ņemot vērā to, ka radari uz valsts ceļiem nav jau mēnesi, ministrs norādīja, ka pagaidām ir pāragri spriest par to.

Kozlovskis arī atzina, ka Vitronic joprojām ir tiesības vērsties tiesā pret Latviju, ņemot vērā notikušo, taču līdz šim tas neesot darīts.

Jau vairākkārt ziņots par to, ka iepriekšējais fotoradaru konkurss ir izgāzies, jo uzņēmumus, kas uzvarēja konkursā par radaru ieviešanu un uzturēšanu Latvijā, nav pildījis līgumā noteikto, kā dēļ sadarbība ar uzņēmumu pārtraukta.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas