Konkursā "Profs 2011" startēs arī septiņas Kurzemes skolas

Noslēgusies pieteikšanās konkursam profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem "Profs 2011", ko Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) organizē sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Labklājības ministriju un Valsts darba inspekciju.

Konkursam pieteicās vairāk nekā 250 jaunieši no Cīravas arodvidusskolas, Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma profesionālās vidusskolas, Laidzes Profesionālās vidusskolas, Profesionālās izglītības kompetences centra "Liepājas Valsts tehnikums", Saldus Profesionālās vidusskolas, Skrundas vidusskolas un Ziemeļkurzemes Profesionālās izglītības kompetences centra "Ventspils Profesionālā vidusskola".

Kopā konkursam pieteikusies 31 arodskola no četriem Latvijas reģioniem un Rīgas, kopā pulcējot vairāk nekā 1000 skolēnu.

Konkursa pirmajā posmā jauniešiem individuāli būs jāatbild uz 45 anketas jautājumiem par darba attiecību tematiku. Piecos reģionālajos pusfinālos iekļūs tie katras izglītības iestādes 10 audzēkņi, kuri būs ieguvuši augstāko punktu skaitu starp saviem skolas biedriem. No tām izglītības iestādēm, kuras līdz 2011. gada 1. septembrim reorganizācijas procesā ir apvienotas, pusfinālos varēs piedalīties divas komandas jeb 20 cilvēki.

Pusfinālu uzvarētāji tiksies konkursa finālā decembrī, Rīgā. Labākās komandas dalībnieki saņems iPod NANO atskaņotājus, savukārt katra finālā iekļuvusī skola kā balvu saņems projektoru.

Šogad konkurss norisināsies jau piekto gadu un tā mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par darba tiesībām un aizsardzību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas