Konkursā meklēs ģimenei draudzīgākās atpūtas vietas Latvijā

Lai pirms vasaras sezonas izzinātu sabiedrības viedokli par labākajiem atpūtas piedāvājumiem ģimenēm ar bērniem, Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar ģimenes portālu "Mammamuntetiem.lv" izsludinājusi pieteikšanos konkursam "Ģimenei draudzīga atpūtas vieta".

Kā informē LM pārstāve Zane Brīvmane, konkurss tiek rīkots pēc trīs gadu pārtraukuma un tā mērķis ir veicināt uzņēmumu un pašvaldību atpūtas vietu piemērotību ģimenēm ar bērniem, kā arī radīt labvēlīgus apstākļus ģimenēm, kopīgi ar bērniem pavadot brīvo laiku.

Pieteikt ģimenei draudzīgu atpūtas vietu Pierīgas, Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Latgales reģionā var līdz 15.maijam, aizpildot aptaujas anketu portālā "mammamuntetiem.lv". Piesakot atpūtas vietu, LM aicina ņemt vērā kritērijus, kuriem atpūtas vietai jāatbilst. Tai jābūt vietai, kur ģimene var izklaidēties, aktīvi atpūsties vai baudīt kultūras pasākumus. Tāpat šajā vietā jābūt pietiekami plašam nodarbību piedāvājumam dažādu vecumu bērniem. Vienlaikus ir būtiski, lai atpūtas vieta būtu pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai invaliditāti.

LM uzskata, ka uz draudzīgumu ģimenēm norāda bērniem piemērota vide, proti, bērnu rotaļu vietas un tās ierīču drošība, gaiss bez tabakas dūmiem, aprīkojuma nodrošinājums maziem bērniem. "Būtisks nosacījums ir pieejamība iespējami plašam apmeklētāju lokam, ko iespējams panākt ar saprātīgu cenu politiku, laipnu un bērniem draudzīgu apkalpošanu, īpaši bērniem un ģimenei paredzētiem pakalpojumiem," uzsver LM pārstāve.

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 31.maijā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas