Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konceptuāli vienojas par jaunu "Lattelecom" privatizācijas variantu

Šodien valdību veidojošo partiju pārstāvju sarunās tika panākta konceptuāla vienošanās un vairākuma atbalsts jaunam telekomunikāciju uzņēmuma "Lattelecom" privatizācijas variantam.

Atšķirīgu viedokli joprojām pauž apvienība "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK), kas norāda uz, viņuprāt, būtiskiem riskiem šāda darījuma īstenošanā.

Jaunajā variantā paredzēta atšķirīga "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) funkcija, kā arī radīta iespēja "Lattelecom" privatizācijā piedalīties ASV investīciju kompānijai "Blackstone".

Iespējamais variants paredz, ka LVRTC iegādātos no Skandināvu koncerna "TeliaSonera" 49% "Lattelecom" kapitāldaļu un par tādu cenu uzreiz tālāk to pārdotu kādam investoram, visticamāk, "Blackstone".

LVRTC šajā darījumā būtu tikai starpnieks, kā arī tiktu ievērota "TeliaSonera" prasība darījumu kārtot ar valsti. Šāds darījuma modelis vienlaikus paredz to, ka LVRTC "TeliaSonera" pārdod valsts īpašumā esošās mobilo sakaru operatora "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) kapitāldaļas. "TeliaSonera" īpašumā nonāktu arī "Lattelecom" īpašumā esošās LMT kapitāldaļas.

Kā žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Ivars Godmanis (LPP/LC), īstenojot šādu variantu, tiktu nodalīta abu uzņēmumu īpašnieku struktūra. Valsts arī atbrīvotos no neizdevīgā, pašlaik spēkā esošā "jumta līguma" ar "TeliaSonera". Tāpat šajā darījumā tiktu iekļauts iepriekš valdībā atbalstītais izsoles elements, kas paredzētu, ka valsts kopā ar 49% "Lattelecom" īpašnieku izsolē pārdod 100% uzņēma akciju. Izsolē valstij būtu noteicoša loma pretendentu atlasē.

Līdzīgu piedāvājumu iegādāties 49% "Lattelecom" akciju iepriekš jau izteica "Blackstone".

Šodien valdība, visticamāk, vienosies par mandāta došanu atbildīgo ministru darba grupai sarunu turpināšanai par šāda privatizācijas varianta īstenošanu. Ministriem būs jāprasa rakstisks apstiprinājums, ka kompānija "Blackstone" ir gatava piedalīties šāda varianta īstenošanā. Arī no "TeliaSonera" tiek gaidīts oficiāls rakstisks apliecinājums, ka kompānija atsakās pilnībā iegādāties LMT un "Lattelecom" akcijas, par to maksājot 500 miljonus latu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas