KNAB priekšnieks vietnieku Vilku vēlreiz atstādina no amata

Lai arī premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība") trešdien atcēla Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Normunda Vilnīša rīkojumu par KNAB priekšnieka vietnieka Alvja Vilka atstādināšanu no amata, Vilnītis ceturtdien pēcpusdienā vēlreiz atstādinājis Vilku no amata.

Vilnītis ceturtdien izdevis jaunu rīkojumu, ar kuru Vilks atstādināts no amata, aģentūrai BNS apstiprināja Vilks, kurš ceturtdien bija ieradies darbā. Vilks arī domā vērsties tiesā.

Savukārt premjeram Valdim Dombrovskim ("Vienotība") pašlaik neesot nekādas informācijas par Vilnīša lēmumu, tādēļ Ministru prezidents pagaidām to nekomentē, aģentūrai BNS norādīja premjera preses sekretāre Līga Krapāne.

KNAB pārstāve Ieva Karlsberga aģentūrai BNS pavēstīja, ka Vilnītis esot izpildījis Dombrovska rezolūciju un atjaunojis Vilku amatā, taču pēc tam KNAB priekšnieks atkārtoti atstādinājis no amata Vilku uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku. Vilks arī pēc atjaunošanas darbā turpina nepildīt Vilnīša tiešos rīkojumus, kā arī neizsniedz ar PHARE projektu saistītos dokumentus. Vilks arī atsakās sniegt pēc būtības paskaidrojumus disciplinārlietas izmeklēšanas komisijai, tādējādi ar to nesadarbojoties, kas traucē veikt objektīvu un vispusīgu lietas izmeklēšanu, klāstīja KNAB pārstāve.

Savukārt Vilks aģentūrai BNS uzsvēra, ka Vilnītis ignorē Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteikto amatpersonu kompetenci un hierarhiju un demonstrē tiesisko nihilismu.

"Vilnīša pamatojumā pierakstīts vienīgi klāt, ka arī pēc tam, kad premjers atcēlis Vilnīša lēmumu, es neesmu izsniedzis dokumentus disciplinārlietas izmeklēšanas komisijai, lai gan viņi to nav prasījuši. Neesmu arī sniedzis atbildes pēc būtības uz viņu jautājumiem, lai gan viņiem mana atbilde tika nosūtīta, bet, protams, vienas dienas laikā, respektīvi, šodien [ceturtdien], es to tīri fiziski nemaz nevarēju izdarīt," uzsvēra Vilks.

Vilks ar nelielu ironiju norādīja, ka diez vai kāds no juristiem spētu šādu Vilnīša rīcību izskaidrot.

"Es piekrītu, ka tas viss prasās pēc kaut kādiem medicīniskiem terminiem, lai raksturotu šo situāciju. Tās darbības ir tik klaji prettiesiskas un dīvainas, ka būtu bezjēdzīgi par to klusēt un tam piekrist," teica atstādinātais KNAB priekšnieka vietnieks.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas