KNAB priekšnieka vietnieks Vilks atbrīvots no amata

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieks Alvis Vilks atbrīvots no amata.

Viņš aģentūrai BNS apstiprināja, ka KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis viņu atbrīvojis no amata pēc disciplinārlietas izskatīšanas.

Vilks, kurš patlaban iepazīstas ar Vilnīša lēmumu, argumentus vēl nevarēja sniegt, taču šo lēmumu viņš saista ar Vilnīša vēlmi atbrīvoties no nevēlamiem darbiniekiem.

"Nekādu pārsteigumu. Tieši tāpat kā manis atstādināšana bija prettiesiska, tāpat lēmums par atbrīvošanu no amata nekādu izbrīnu neizraisa. Manā uztverē tā vienkārši ir vēlēšanās atbrīvoties no nevēlamiem darbiniekiem un uzvelt vainu par neizdarītiem darbiem uz citiem," sacīja Vilks.

Viņš neslēpa, ka šādu lēmumu bija gaidījis, jo tajā pašā dienā, kad tika ierosināta disciplinārlieta un viņš atstādināts no amata, Vilnītis paziņojis, ka sankcijas būs bargas. Līdz ar to Vilks domā, ka disciplinārlietas izmeklēšana bija tikai formalitāte.

"Tas lēmums bija tapis jau labu laiciņu pirms disciplinārlietas ierosināšanas," piebilda Vilks.

"Tik traki negribētu teikt, ka mana atbrīvošana izraisītu KNAB likvidāciju. Tomēr mans amats ir zīmīgs ar to, ka šis vietnieks saskaņā ar biroja nolikumu pilda biroja priekšnieka pienākumus KNAB priekšnieka prombūtnes laikā. Vietnieka amats ir nozīmīgs amats, un es pieļauju iespēju, ka tas daļēji izskaidro Vilnīša lielo ieinteresētību šajā lietā," klāstīja Vilks.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas