KNAB aicina ziņot par administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aicina iedzīvotājus ziņot par gadījumiem, kad tiek pamanītas pazīmes par administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijas mērķiem

Šādos gadījumos iedzīvotāji aicināti zvanīt pa bezmaksas tālruni 8000 20 70 vai rakstīt uz e-pastu knab@knab.gov.lv.

KNAB arī sabiedrībai atgādina par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas nosacījumiem pirms rudenī paredzētajām Saeimas vēlēšanām.

KNAB paziņojumā presei vēlreiz atgādina, ka laikā no 7.jūnija līdz vēlēšanu dienai partija priekšvēlēšanu izdevumiem drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 422 997 eiro, ja politiskā partija vai to apvienība iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstus Saeimas vēlēšanām visos vēlēšanu apgabalos.

Savukārt, ja partija iesniegusi deputātu kandidātu sarakstus atsevišķos vēlēšanu apgabalos, tad priekšvēlēšanu izdevumiem drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz: Rīgā - 126 220 eiro, Vidzemē - 112 089 eiro, Latgalē - 64 886 eiro, Kurzemē - 56 118 eiro, bet Zemgalē - 63 682 eiro.

Šie izdevumu limiti attiecas uz priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanu televīzijā, radio, presē, internetā, telpās un publiskās vietās un labdarības pasākumu finansēšanu, sponsorēšanu, izmaksājot pabalstus un izdarot ziedojumus.

Ar partijām nesaistītās personas, kuras savā vārdā veic priekšvēlēšanu aģitāciju, reklāmas izvietošanai, pasta izdevumiem un labdarības pasākumu finansēšanai, sponsorēšanai ir noteikts izmantojamo līdzekļu ierobežojums - 4 800 eiro - neatkarīgi no datuma, kad noslēgts līgums vai izrakstīts rēķins, saņemts vai veikts maksājums.

KNAB vērš uzmanību, ka saistībā ar priekšvēlēšanu aģitācijas veikšanu jāievēro arī citas normatīvajos aktos noteiktās prasības un ierobežojumi, piemēram, pirms vai pēc katras priekšvēlēšanu aģitācijas norādāma persona, kas attiecīgo priekšvēlēšanu aģitāciju apmaksājusi.

Tāpat ir aizliegts izmantot valsts un pašvaldību administratīvos resursus priekšvēlēšanu aģitācijā. Par administratīvo resursu izmantošanu uzskatāma valsts un atvasinātu publisku personu institūciju un kapitālsabiedrību, kurās valstij vai atvasinātām publiskām personām pieder kapitāla daļas, finanšu līdzekļu, mantas izmantošana vai pakalpojumu sniegšana priekšvēlēšanu aģitācijai, ja attiecīgā reklāma ir saturiski saistīta ar deputāta kandidāta vai partijas darbības atspoguļojumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas