Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klajā laista Dziesmusvētku monēta

Latvijas XXIV Vispārējo Dziesmu svētku un XIV Deju svētku gadā tapusi monēta, kurā māksliniekiem reizē meistarīgi un saviļņojoši izdevies fiksēt dziesmu – garīgās kultūras izpausmes veidu, kam bijusi sevišķa nozīme nacionālajā atmodā un valstiskuma iegūšanā un atgūšanā.

Monētas grafisko dizainu veidojis mākslinieks Arvīds Priedīte, un ģipša modeli – tēlniece Ligita Franckeviča. Monēta tiek izdota ES piemiņas monētu programmā “Eiropas mantojums”, kas atspoguļo bagāto un dažādo Eiropas kultūras, arhitektūras, mākslas un vēstures mantojumu.

Viena lata monēta “Dziesmu svētki’ ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā. Tās maksimālā tirāža – 10 tūkstoši, no tiem pieci tūkstoši – tirdzniecībai Latvijā. Monēta būs iegādājama Latvijas Bankā un tradicionālās monētu tirdzniecības vietās – bankās, suvenīru un juvelieru veikalos. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs –22, 5 lati.

Dziesmu un deju svētki ir notikums, kurā tieši vai netieši iesaistās gandrīz ikviena Latvijas ģimene. Tādēļ Latvijas Banka šai īpašajā gadījumā izmantos pasaulē aprobētu praksi un Dziesmu svētku monētu kals gan sudrabā, gan – jubilejas monētas kaluma kvalitātē un skaistā iesaiņojumā – vara un niķeļa sakausējumā. Arī otras, materiālā un izmērā atšķirīgās, bet izskata ziņā identās monētas tirāža būs 10 tūkstoši eksemplāru, un tā tiks laista apgrozībā pirms Dziesmu un deju svētkiem, jūnija otrajā pusē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas