Ķīlis plāno lēmumus par izmaiņām skolās pieņemt nākamā gada laikā

Lēmumi par izmaiņām izglītības sistēmā tiks pieņemti nākamajā gadā, bet 2012.gadā vēl nekādas būtiskas izmaiņas skolas negaida, trešdien Latvijas Televīzijā sacīja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

"2012.gadā nekas no pieteiktajām lielajām lietām vēl nemainīsies, jo budžetā vēl nav ierēķinātas reformu izmaksas," sacīja ministrs.

Taču budžetā ir ieplānoti līdzekļi analīzes veikšanai un diskusijām, lai nonāktu pie lēmumiem.

"Lēmumi gan tiks pieņemti 2012.gadā gan attiecībā par augstāko izglītību, gan par mācību saturu un organizāciju skolās, gan par pirmsskolas iestādēm. Tad 2013. un 2014.gadā būs izmaiņas," iezīmēja Ķīlis.

Tomēr vienlaicīgi viņš norādīja, ka izmaiņas var arī nenotikt. "Izdiskutē un saka - nē, mums ir labi, kā ir. Tas jau arī ir lēmums."

Jau vēstīts, ka izglītības un zinātnes ministrs rosinājis arī diskusiju par mācību gada pagarināšanu līdz Jāņiem. Šis ierosinājums izraisījis plašas diskusijas skolotāju, skolēnu un vecāku vidū.

Savukārt līdz nākamā gada vidum notiek Latvijas augstskolu piedāvāto studiju programmu izvērtēšana.

Ministrs uzskata, ka augstāko izglītības iestāžu Latvijā pašlaik ir par daudz.

"Paziņas stāstīja, ka dēls mācās kādā no lielajām Latvijas augstskolām, kur gadā maksā divus tūkstošus latu, bet nodarbības notiek trīs reizes nedēļā. Īsti riktīgi kaut kas nav arī šajā organizācijā," uz vienu  no problēmām Latvijas Televīzijā norādīja Ķīlis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas