Ķīlis ievietots slimnīcā; tiesa viņa lietu skata aiz slēgtām durvīm

Bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis (RP) ir ievietots Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā, bet tiesa viņa lietu par avārijas izraisīšanu dzērumā šodien izskata aiz slēgtām durvīm, jo iztiesāšanas gaitā varētu tikt apspriests eksministra veselības stāvoklis.

Uz slimnīcu viņš tika aizvests vakar vakarā ar neatliekamo medicīnisko palīdzību, noskaidroja aģentūra LETA.

Kā novēroja aģentūra LETA, Ķīli tiesas sēdē pārstāv advokāts Aigars Krūms, kurš arī tiesnesei paziņoja par klienta atrašanos ārstniecības iestādē. Aizstāvis gan norādīja, ka tas nav iemesls, lai lietu nevarētu skatīt pēc būtības, taču viņš uzsvēra nepieciešamību tiesas procesu noturēt aiz slēgtām durvīm, kam tiesnese piekrita.

Uz tiesu namu šodien ieradušies arī Ķīļa sadauzītās automašīnas "VW Bora" īpašnieki. Viņi ieradušies vien tādēļ, ka eksministrs publiski paudis vēlmi atrast cietušos un personīgi kompensēt viņiem radītos zaudējumus.

Cietušie žurnālistiem pastāstīja, ka Ķīļa vadītās automašīnas dēļ viņu spēkratam, kas bija novietots stāvēšanai ielas malā, ir izsists viens ritenis un salocīts rāmis. Mašīna pagaidām neesot braucama. Ar remonta izmaksām saistītos zaudējumus, visticamāk, segšot apdrošināšanas kompānija, taču pret pašu Ķīli materiālās pretenzijas cietušie nav izvirzījuši un neplāno to darīt.

Kā ziņots, Rīgas Zemgales priekšpilsētas tiesa šodien lemj, kādu administratīvo sodu piemērot Ķīlim, kurš pagājušajā nedēļā dzērumā izraisīja avāriju. Likums neliedz izskatīt lietu arī bez pārkāpēja klātbūtnes.

Ķīlim par iespējamo pārkāpumu draud administratīvais arests no piecām līdz desmit diennaktīm, naudas sods no 600 līdz 800 latiem un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu uz diviem gadiem.

Jau ziņots, ka Ķīlis nesen izraisīja avāriju Rīgā, Āgenskalnā. Ap plkst.1.30 Nometņu ielā automašīna "Mazda 3" ietriecās stāvošā automašīnā "Volkswagen Bora". "Mazda 3" vadītājs pēc negadījuma nobraucis pārdesmit metrus un apstājies.

Pēc brīža notikuma vietā ieradās policijas darbinieki un konstatēja, ka "Mazda 3" vadījis kāds 1968.gadā dzimis vīrietis, kurš paskaidrojis, ka tumsā nav pamanījis stāvošo automašīnu. Vīrieša izelpā konstatētas 1,34 promiles alkohola.

Pēc paša Ķīļa aģentūrai LETA teiktā, viņš griezies no Slokas ielas uz Nometņu ielu, kur krustojumā diezgan tuvu stāvēja mašīna, un viņš nav spējis izvairīties no sadursmes. Vaicāts, vai atradies alkohola reibumā, Ķīlis norādīja, ka īsti to apstiprināt nevarot. Viņam nav informācijas par to, ka viņa izelpā policija konstatējusi 1,34 promiles alkohola. Pa dienu viņš gan esot izdzēris kādu alu, taču nav pārliecināts, vai tas bijis pie vainas. "Cilvēku var mērīt pēc kaut kādas proves, bet vai tas nozīmē, ka kaut ko viņi atrada, es nezinu," sacīja Ķīlis.

Savukārt, taujāts par to, vai, sēžoties pie automašīnas stūres, juties alkohola reibumā, viņš atbildēja: "Nē, nejutos, ka būtu kas tāds, kas varētu man traucēt."

Policija daļā par auto vadīšanu reibumā administratīvā pārkāpuma protokolu nosūtījusi uz tiesu. Savukārt daļā par avārijas izraisīšanu policija pati lems, kādu sodu piemērot šoferim.

Autovadītāja tiesības patlaban ir aizturētas, bet automašīna nogādāta stāvvietā. Automašīnu varēs saņemt, kad sods būs samaksāts vai arī tiesa pārkāpēju attaisnos. Maksa par auto stāvēšanu ir astoņi lati diennaktī. Ja tiesa atzīst pārkāpēju par vainīgu, tad viņam jāsedz arī autoevakuatora un auto stāvēšanas izmaksas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas