Ķīlis, iespējams, dzērumā izraisījis avāriju 1

Bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis pagājušajā naktī, iespējams, dzērumā izraisījis avāriju Rīgā, Āgenskalnā.

Ķīlis aģentūrai LETA apstiprināja, ka pagājušonakt izraisījis avāriju. Pēc Ķīļa teiktā, viņš griezies no Slokas ielas uz Nometņu ielu, kur krustojumā diezgan tuvu stāvēja mašīna un viņš nav spējis izvairījies no sadursmes. Vaicāts, vai atradies alkohola reibumā, Ķīlis norādīja, ka īsti to apstiprināt nevarot. Viņam nav informācijas par to, ka viņa izelpā policija konstatējusi 1,34 promiles alkohola. Pa dienu viņš gan esot izdzēris kādu alu, taču nav pārliecināts, vai tas bijis pie vainas. "Cilvēku var mērīt pēc kaut kādas proves, bet vai tas nozīmē, ka kaut ko viņi atrada, es nezinu," sacīja Ķīlis.

Savukārt taujāts par to, vai, sēžoties pie automašīnas stūres, juties alkohola reibumā, viņš atbildēja: "Nē, nejutos, ka būtu kas tāds, kas varētu man traucēt". "Pašlaik man jāiet uz policiju Gaujas ielā, kur man jāmaksā sods par to, ka es uzdūros mašīnai, par to, ka izraisīju avāriju, un tas ir pagaidām viss," norāda bijušais ministrs.

Neminot vārdus, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA apstiprināja, ka ap plkst.1.30 Nometņu ielā automašīna "Mazda 3" ietriecās stāvošā automašīnā "Volkswagen Bora". "Mazda 3" vadītājs pēc negadījuma nobraucis pārdesmit metrus un apstājies.

Pēc brīža notikuma vietā ieradās policijas darbinieki un konstatēja, ka "Mazda 3" vadījis kāds 1968.gadā dzimis vīrietis, kurš paskaidrojis, ka tumsā nav pamanījis stāvošo automašīnu. Vīrieša izelpā konstatēta 1,34 promiles alkohola.

Policijā par notikušo sākta administratīvā lieta un turpinās apstākļu noskaidrošana. Par avāriju policijai ziņoja kāds aculiecinieks, un policija izsaka pateicību šim cilvēkam.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par transportlīdzekļa vadīšanu, ja alkohola koncentrācija organismā pārsniedz vienu promili, bet nepārsniedz pusotru promili, paredz administratīvo arestu no piecām līdz desmit diennaktīm, naudas sodu no 600 līdz 800 latiem un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu uz diviem gadiem.

Ķīlis 30.aprīlī premjeram iesniedza demisijas rakstu, par savas atkāpšanās iemeslu minot veselības problēmas. Ķīlis izglītības un zinātnes ministra amatā bija kopš 2011.gada 25.oktobra. Viņš bija Reformu partijas virzīts ministrs, taču tā arī līdz šim nav kļuvis par partijas biedru.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

viņa

Cilvēks ir tikai cilvēks... Ķīlis gribēja izvēdināt sasmakušu telpu, bet tie, kas taās smakas palaiduši, neļāva.
Noknābāja reformistu. Un cenšas viņam promesot vēl ieknābt. Par to, ka var būt stell
ēts zābaks, liecina šis teikums:
"Par avāriju policijai ziņoja kāds aculiecinieks, un policija izsaka pateicību šim cilvēkam."

pirms 7 gadiem, 2013.08.15 13:28

Latvijas ziņas