Ķīlis iecerējis jau nākamajā mācību gadā mācības pagarināt līdz Jāņiem 2

Ja izdosies paveikt visus nepieciešamos sagatavošanās darbus un iesaistītās puses to atbalstīs, tad jau nākamajā mācību gadā skolēniem mācības varētu ilgt līdz Jāņiem, ceturtdien žurnālistiem pavēstīja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Tuvāko dienu laikā plānots noskaidrot, vai jau nākamo mācību gadu iespējams pagarināt, un, ja tas būs iespējams, tad 2012.gada sākumā jau būs nolemts, cik ilgs būs mācību gads.

Ķīlis norādīja, ka tas paredzēts valdības rīcības plānā izglītības sadaļā. Nākotnē iecerēts, ka mācību gads arī varētu sākties ātrāk – augustā.

"Septembris kā zinību diena paliks, tikai skolēni mācības sāks ātrāk," teica Ķīlis.

Viņš paskaidroja, ka pašlaik Latvijā skolēni vidēji mācās 169 dienas gadā, taču citās kaimiņzemēs mācību gads ilgst aptuveni 181 līdz 184 dienas. "Šī atšķirība tiek kompensēta ar lielāku noslodzi," klāstīja Ķīlis.

Ministrs uzsvēra, ka izmaiņas izglītības sistēmā skars arī skolu direktorus – paredzēts, ka skolu direktorus varētu iecelt uz noteiktu laiku. Šo reformu iecerērs ieviest no 2013.gada mācību gada sākuma.

"Pašlaik notiek sarunas par labāko risinājumu. Es uzskatu, ka optimālākais risinājums varētu būt skolu direktoru iecelšana uz diviem termiņiem, kas ilgst piecus gadus. Meklējot optimālāko risinājumu, izskanējis arī piedāvājums, ka katrā mācību iestādē varētu būt savs termiņš, uz kuru iecelts direktors – kādai pieci, kādai astoņi gadi," pastāstīja Ķīlis.

Pēc viņa domām, direktoru iecelšana uz noteiktu laiku skolās radītu lielāku attīstības dinamiku.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Latvijas ziņas