Ķīlim par braukšanu reibumā piemēro arestu uz piecām diennaktīm un 600 latu naudas sodu

Bijušajam izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim par automašīnas vadīšanu, atrodoties alkohola reibumā, Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa piemērojusi administratīvo arestu uz piecām diennaktīm, kā arī 600 latu naudas sodu.

Bez tam tiesa nospriedusi atņemt Ķīlim transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem un aizliegt iegūt kuģa vadīšanas tiesības uz diviem gadiem.

Kā aģentūra LETA uzzināja tiesā, minēto spriedumu desmit darba dienu laikā no šodienas var pārsūdzēt apelācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesā. Sūdzības iesniegšana aptur sprieduma izpildi daļā par administratīvo arestu, bet neaptur daļā par tiesību atņemšanu.

Ja šāds sods paliks spēkā, Ķīlis arestu varēs izciest jebkurā īslaicīgās aizturēšanas vietā. Kā aģentūrai LETA iepriekš skaidroja Valsts policijā, dzērumā braukušie paši var izvēlēties, kurā īslaicīgās aizturēšanas vietā sodu izciest.

Rīgā vismodernākā īslaicīgās aizturēšanas vieta ir 2007.gadā uzbūvētajā Iekšlietu ministrijas ēku kompleksā Čiekurkalnā. Aizturēšanas vieta atrodas ēkas pēdējā stāvā. Aizturēto un policistu vidū tā neoficiāli iesaukta par "septītajām debesīm".

Ķīļa autovadītāja tiesības jau patlaban ir aizturētas, bet automašīna nogādāta stāvvietā. To varēs saņemt, kad būs samaksāts sods un maksa par automašīnas turēšanu stāvvietā, proti, astoņi lati diennaktī.

Cita starpā policijai vēl būs jālemj, kādu sodu Ķīlim piemērot par avārijas izraisīšanu.

Kā ziņots, administratīvā pārkāpuma lieta par Ķīļa sēšanos pie automašīnas stūres, atrodoties alkohola reibumā, pēc būtības tika izskatīta vakar, taču pats eksministrs uz tiesu neieradās, jo iepriekšējās dienas vakarā bija nogādāts slimnīcā. Pēc Ķīļa advokāta Aigara Krūma lūguma tiesnese Sandra Groza lietu izskatīja slēgtā sēdē, lai netiktu publiski izpaustas ar personas veselības stāvokli saistītās ziņas.

Pēc tiesas sēdes advokāts žurnālistiem sacīja, ka nevar komentēt, vai klients avārijas izraisīšanas brīdī ir vai nav bijis alkohola reibumā, jo jebkuras šīs nianses esot tieši vai netieši saistītas ar eksministra veselības stāvokli. Advokāts arī neatklāja, kādu viedokli paudis tiesas sēdē, un neprecizēja, vai Ķīlis pirms avārijas lietojis kādas zāles.

Kā novēroja aģentūra LETA, uz tiesu namu vakar bija ieradušies arī Ķīļa sadauzītās automašīnas "VW Bora" īpašnieki. Viņi bija atnākuši vien tādēļ, ka eksministrs publiski paudis vēlmi atrast cietušos un personīgi kompensēt radītos zaudējumus.

Cietušie žurnālistiem pastāstīja, ka viņu spēkratam, kas bija novietots stāvēšanai ielas malā, ir izsists viens ritenis un salocīts rāmis. Mašīna pagaidām neesot braucama. Ar remonta izmaksām saistītos zaudējumus, visticamāk, segšot apdrošināšanas kompānija, taču pret pašu Ķīli materiālās pretenzijas cietušie nav izvirzījuši un neplāno to darīt.

Kā ziņots, Ķīlis pagājušā nedēļā Āgenskalnā, vadot automašīnu "Mazda 3", taranēja ielas malā novietotu automašīnu "VW Bora". Negadījumā neviens cilvēks necieta. Policisti notikuma vietā noskaidroja, ka "Mazda 3" vadījis kāds 1968.gadā dzimis vīrietis, kurš paskaidroja, ka tumsā nav pamanījis stāvošo automašīnu. Vīrieša izelpā tika konstatētas 1,34 promiles alkohola.

Ķīli policija rosināja saukt pie atbildības saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.15 panta 3.daļu, kas cita starpā paredz, ka par automašīnas vadīšanu, ja alkohola koncentrācija šofera izelpā pārsniedz vienu, bet nepārsniedz pusotru promili, piemēro administratīvo arestu no piecām līdz desmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no 600 līdz 800 latiem un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas