Kilbloka: Ir neziņa, kādi mācību līdzekļi būs nepieciešami jaunajam mācību gadam

Skolēnu vecāki un arī skolu pārstāvji ir neziņā, kādus mācību līdzekļus jāiegādājas jaunajam mācību gadam, intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" apgalvo izdevniecības "Zvaigzne ABC" valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka.

"Nupat lasīju grāmatnīcu vadītāju atskaites, kur viņi raksta, kāda ir bijusi nedēļa, un viņi raksta, ka cilvēki nākot, gribot kaut ko iegādāties skolai, bet nezinot, ko. Vecāki nesaprot, vai ir jāpērk zīmēšanas papīrs, vai vajag burtnīcas un pildspalvas. Arī skolās joprojām nav skaidrs, kas vecākiem jāpērk un kas nē. To sola pateikt septembra sākumā," intervijā pauž Kilbloka.

Pēc viņas teiktā, arī kancelejas preču tirgotāji nezinot, kāds būs pieprasījums, tādēļ neesot nekādu uzkrājumu un, iespējams, ka preces pietrūks. "Mēs arī nezinām, ko vajadzēs un cik vajadzēs," sacīja izdevēja.

Viņa pauž, ka pagājušajā rudenī sācies uzbrukums izdevējiem, apgalvojot, ka mācību grāmatas kā tādas ir pagātne, ka jau no šā gada 1. septembra visi mācību materiāli būs digitāli un par brīvu.

"Tas ir [bijušais izglītības un zinātnes ministrs] Roberts Ķīlis, kurš pateica, ka grāmatas ir atmirusi lieta un, ja skolotājs ir radošs, var radīt vajadzīgos materiālus pats. Rezultāts ir tāds, ka izdevniecībām ir grūti prognozēt, ko skolām vajadzēs. Mēs visi vairāk tā kā gaidām un vērojam. Citās valstīs, piemēram, Igaunijā un Lietuvā, izdevējs jau martā skaidri zina, ko skolas ir izvēlējušās, un skolas ir veikušas pasūtījumus. Jo skolām ir zināms un garantēts finansējuma apjoms. Jau maijā izdevniecības pasūtīto nogādā skolām," norāda "Zvaigzne ABC" pārstāve.

Viņa arī uzsver, ka neesot skaidrs, kas notiks ar Latvijas grāmatnīcām, jo pagājušā gada skaitļi rādot, ka liela daļa grāmatnīcu ir strādājušas ar zaudējumiem. "Skolas gada sākums visā pasaulē grāmatniekiem ir tāds kā atspēriens, arī grāmatnīcām kā tāds atveldzēšanās brīdis pēc sausuma perioda," atzīst izdevēja.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas