Kautuves: Uzdot zirga gaļu par liellopu gaļu ir Latvijā vispārpieņemta prakse 4

Tā kā gaļas pārstrādes uzņēmumi dažādu apsvērumu dēļ nevēlas pieņemt zirga gaļu no kautuvēm, šī gaļa vienkārši tiek noformēta kā liellopu gaļa un tā ir Latvijā vispārpieņemta prakse, atzina lopkautuves SIA "Viļumene" vadītāja un sertificēta vetārste Maija Vidomska.

"Gaļas cehs grib saņemt govs gaļu un to govs gaļu arī saņem. Patiesība ir tāda, ka lopkautuvēs nonāk veci zirgi, kas vairs nav derīgi darbam, piemēram, ar lauztām kājām. Savā ziņā tā ir zināma žēlsirdība pret dzīvnieku, jo neviens zemnieks arī ar vetārsta palīdzību nespēs tādu zirgu izārstēt. Visā Eiropā to dara, arī Latvijā padomju laikos masveidā nāca iekšā zirga gaļa no Latīņamerikas un tas īpaši netika afišēts. Apzināmies, ka tā ir zināma patērētāju maldināšana, tomēr dzīve ir dzīve," sacīja kautuves vadītāja, norādot, ka gada laikā "Viļumenē" tiek nokauti astoņi zirgi.

Viņa arī atzina, ka lopkautuve ir saņēmusi administratīvo protokolu no Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) par soda sankcijām pret uzņēmumu un lietas izskatīšana plānota 12.martā.

Arī lopkautuves SIA "Heinors" īpašnieks Edgars Turcis "Nozare.lv" atzina, ka pērn gaļas pārstrādes uzņēmumam "Forevers" ir piegādāti seši zirgi, kas pavadzīmēs tikuši noformēti kā liellopu gaļa.

"Mums vienkārši trāpījās daži zirgi un "Forevers" teica, ka varētu tos nopirkt, ja tie tiks noformēti kā liellopu gaļa. Pēc uzņēmuma lūguma tas arī tika izdarīts. "Heinors" līdz tam principā nekad nepieņēma zirga gaļu un nav to darījis arī turpmāk. Vienkārši ar tiem sešiem zirgiem tagad trāpījām uz šo skandālu," sacīja Turcis.

Viņš arī piebilda, ka uzņēmums jau saņēmis PVD sastādīto administratīvo protokolu, taču soda apmērs vēl nav noteikts. Par to tikšot lemts nākamnedēļ, piebilda Turcis.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

kurratam

Nav gan http://lv.wikipedia.org/wiki/M%C4%81jas_zirgs

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 18:47

kurrats

kas ir zirgs, ja ne liellops? Šas sāksim šķirot arī buļļus un govis? vai kā?

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 18:38

Nja

Vispārpieņemta prakse ir arī braukt pa sūdīgiem ceļiem :)

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 16:23

Latvijas ziņas