Katrs ceturtais skolēns gatavs doties prom no Latvijas

Gandrīz trešdaļa vecāko klašu skolēnu plāno izvēlēties studijas sociālajās zinātnēs, bet katrs ceturtais gatavs doties prom no Latvijas, ja nevarētu atrast labu darbu, trešdien raksta laikraksts Latvijas Avīze.

15% jauniešu vēlētos studēt dabas zinātnes, bet 6% - veselības, izglītības un humanitārās zinātnes, liecina biedrības Iespējamā misija kopā ar Draugiem.lv un Hauska&Parnter veiktās aptaujas dati. Vairāk nekā puse jeb 56% jauniešu atzinuši, ka nevēlas studēt dabaszinības, jo tās esot pārāk sarežģītas, savukārt 36% skolnieku uzskata, ka šīs studijas paredzētas tikai pašiem gudrākajiem.

Katrs sestais no aptaujātajiem pēc skolas beigšanas vispār neplāno turpināt mācības.

23% aptaujāto atzinuši, ka viņiem vislabāk patīk sporta stundas, 14 % patīk mācīties svešvalodas Latviešu valodas stundas iecienījuši 9% skolēnu.

Nemīlētākie priekšmeti ir bioloģija un ķīmija.

57% jauniešu atzinuši, ka papildus par stundās runāto viņi interesējas tad, ja apgūstamā tēma ir sasaistīta ar ikdienas dzīvi, bet tikai katram ceturtajam stimuls papildus interesēties par mācību vielu ir iespēja saņemt augstāku atzīmi.

74% jauniešu atzinuši, ka izvēloties darba vietu viņiem svarīga ir laba alga, 42% - izaugsmes iespējas. Katrs ceturtais skolēns dotos projām no Latvijas un tikai 29% aptaujāto bezdarba laiku izmantotu sevis pilnveidošanai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas