Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kastēns: Nākotnē aktuāla kļūs viesstrādnieku integrācija

Nākotnē arvien aktuālāka valsts integrācijas politikas mērķgrupa būs viesstrādnieki, šodien Eiropas Padomes (EP) komisijas pret rasismu un neiecietību (ECRI) konferencē atzina īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Oskars Kastēns (LPP/LC).

ECRI konferencē - apaļā galda diskusijā ministrs atzina, ka, turpinoties valsts ekonomiskajai izaugsmei, aktuāla būs viesstrādnieku integrācija Latvijas sabiedrībā. "Īrijas pieredze tāda, ka 20 gadu laikā, kopš sākās viesstrādnieku pieplūdums, apmēram 12% no valsts iedzīvotājiem ir iebraukušie."

Kā uzsvēra Kastēns, Latvijai būs jāizmanto labākā pieredze: "Mums nebūs jāatklāj jauna Amerika, jo ir vismaz piecas valstis, no kuru pieredzes mēs varam mācīties."

Kastēns informēja, ka Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts ir vadošā valsts institūcija, kas realizē integrācijas politiku, un sekretariāts ir izstrādājis vairākus dokumentus integrācijas politikas īstenošanai. Bāzes dokuments, kas pieņemts 2001.gadā, ir "Sabiedrības integrācija Latvijā".

Tāpat sekretariāts realizē valsts programmu "Čigāni (romi) Latvijā" 2007.-2009.gadam, kas vērsta uz romu integrāciju izglītībā, nodarbinātībā un cilvēktiesību aizsardzībā. Sagatavots arī Programmas iecietības veicināšanai 2009.-2013.gadam projekts, Pilsoniskās sabiedrības stiprināšanas programmas 2008.-2012.gadam projekts, Sabiedrības integrācijas pamatnostādņu 2008.-2018.gadam projekts, "Valsts atbalsts mazākumtautībām Latvijā 2008.-2012.gadam" projekts, "Latvija - vienlīdzība dažādībā 3" projekts, programmas "Lībieši Latvijā 2008.-2012.gadam" projekts.

Kastēns informēja, ka sagatavotas arī jaunās integrācijas politikas iniciatīvas laika posmam no 2009. līdz 2011.gadam. Paredzēts atbalsts pilsoniskās sabiedrības aktivitāšu īstenošanai un sabiedrības integrācijas veicināšanai pašvaldībās, valsts atbalsts nevalstisko organizāciju fondam, kā arī Latvijas iedzīvotāju reintegrācijas veicināšana.

Latvijas Cilvēktiesību centra direktore Ilze Brands-Kehris atzina, ka patlaban ir aktualizējušies turpmākie integrācijas mērķi. Viņa gan uzsvēra, ka nedrīkst aizmirst - integrācija ir divpusējs process, nevis vienas grupas iekļaušana sabiedrībā.

Brands-Kehris norādīja, ka Latvijā arvien pieaug ārvalstnieku, tai skaitā viesstrādnieku, skaits, kuru integrācija pavisam drīz kļūs par aktualitāti. Tāpat viņa norādīja, ka nākotnē būs konkrēti jāplāno arī bēgļu jautājums, kuru gan pagaidām Latvijā vēl nav daudz, bet viņu skaits pieaug.

Brands-Kehris atzina, ka turpmāk vairāk būs jāplāno konkrētu grupu integrācija, ne vairs "kopējais integrācijas rāmis".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas