Kas redzams 11.Saeimas deputātu kandidātu naudas makos?

11.Saeimas vēlēšanu kandidātiem vēl ar vien ir lieli uzkrājumi zeķē, kandidātu vidū ir arī parādnieki, kuru parādsaistības ir tuvu miljonam latu. Starp premjera amata kandidātiem nepārspējams ir ZZS kandidāts A.Lembergs, kura parādi pārsniedz 10 miljonus latu.

Lielākie parādnieki, skaidras un bezskaidras naudas glabātāji, ienākumu guvēji un aizdevumu izsniedzēji apkopoti infografikā. Skat.pievienotajā failā.
 
Deputātu kandidātu reputācijas datu bāzē, kas atrodama www.kandidatiuzdelnas.lv ,  apkopota informācija par 212 deputātu kandidātiem – sešu partiju  - Vienotības, VL-TB/LNNK, ZRP, ŠRP LPP/LC, ZZS, SC saraksta augšgalu visos vēlēšanu apgabalos.  Kandidātu, kuri līdz šim bijuši valsts amatpersonas, finanšu stāvoklim var izsekot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) publiskajā datu bāzē. Taču par to kandidātu finansēm, kuri līdz šim nav bijuši valsts amatpersonas, var spriest tikai pēc kandidāta norādītajām ziņām Centrālajai vēlēšanu komisijai.
 
No visiem 212 deputātu kandidātiem, kuri iekļauti kandidātu reputācijas datu bāzē, vislielākais skaidras naudas uzkrājējs ir  Zatlera Reformu partijas pārstāvis – Ainis Dābols, kurš skaidrā glabā 49 598 LVL. Viņam seko 10.Saeimas deputāts, Vienotības pārstāvis Dzintars Zaķis ar 41 790 LVL un Ivars Zariņš no Saskaņas centra, skaidrā naudā glabājot 28 245 LVL.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas