Karstuma dēļ asfalta segums vietām kļūs mīksts un slidens

Ceturtdien un piektdien gaidāmā lielā karstuma dēļ asfalta segums vietām kļūs mīksts un slidens, liecina uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" un sinoptiķu prognozes.

Gaisa temperatūrai paaugstinoties virs +30 grādiem, asfalta segums saulainās vietās pēcpusdienās var sakarst virs +60 grādiem. Ar šādu temperatūru bitumens top mīksts, samazinās asfalta seguma stabilitāte un iespējama dziļu risu veidošanās. Iebrauktas sliedes visbiežāk vērojamas pilsētās, kur asfalts vairāk uzkarst un satiksmes intensitāte ir lielāka.

Turklāt bitumena izsvīduma dēļ daži ceļa posmi var kļūt bīstami slideni, aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja inženierzinātņu profesors Juris Naudžuns.

Asfalta segumā parasti ir aptuveni pieci līdz seši procenti bitumena, bet vietām tehnisku iemeslu dēļ tā koncentrācija var būt lielāka. Karstumā bitumens izsvīst ceļa virspusē un ir ļoti slidens, bīstamākie parasti ir tumšākie ceļa posmi.

Jau ziņots, ka ceturtdien un piektdien Latvijas lielākajā daļā gaisa temperatūra pārsniegs +30 grādu atzīmi, vietām valsts rietumu un centrālajā daļā paaugstinoties līdz pat +33 vai +34 grādiem, brīdina sinoptiķi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas