Kariņš: Jaunā Covid-19 paveida izplatība liek būt īpaši modriem

Jaunā Covid-19 paveida izplatība liek būt īpaši modriem, otrdien pēc valdības sēdes preses konferencē uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers atzina, ka patlaban Latvijā ir apturēta Covid-19 lielāka izplatība, tomēr vēl tāls ceļš ejams, lai panāktu saslimstības ar Covid-19 būtisku samazinājumu, vēsta LETA.

Vienlaikus premjers norādīja, ka pasaulē un tostarp Latvijā jau konstatēts vēl lipīgāks un bīstamāks koronavīrusa paveids.

"Mums ir jābūt īpaši modriem un jāievēro visi epidemioloģiskās drošības pasākumi. Ja cilvēki ir iedomājušies, ka šis ir laiks, lai kaut kur dotos ceļojumā, iesaku to nedarīt, īpaši ņemot vērā vīrusa jaunā paveida riskus," teica Ministru prezidents.

LETA jau vēstīja, ka līdz šim Latvijā kopumā ir konstatēti pieci Lielbritānijas paveida Covid-19 infekcijas gadījumi.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iepriekš uzsvēra, ka jaunais Covid-19 variants, kas ir konstatēts Lielbritānijā, pēc slimības smaguma norises neatšķiras no esošā, bet tā atšķirība ir augstāks lipīgums, proti, jaunais Covid-19 paveids nav bīstamāks par esošo.

Ņemot vērā ziņas par jaunu Covid-19 paveidu, Latvija, līdzīgi kā citas Eiropas valstis, bija aizliegusi pasažieru pārvadājumus uz Lielbritāniju no 21.decembra līdz 1.janvārim. Tagad nolūkā mazināt jauno koronavīrusu celmu izplatīšanās risku visiem, kas atgriežas no Apvienotās Karalistes un Dienvidāfrikas Republikas (DĀR), ir stingri jāievēro desmit dienu pašizolācijas prasības un jāveic Covid-19 tests pēc ierašanās Latvijā un pašizolācijas perioda beigās, proti, devītajā dienā.

SPKC iepriekš vēstīja, ka atsevišķi gadījumi saistībā ar Covid-19 mutāciju atklāti arī Dānijā, Nīderlandē, Islandē un Austrālijā.

Ir pierādīts, ka jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 variants izveidojies dažādu mutāciju rezultātā, iepriekš norādīja SPKC pārstāve Ilze Arāja. Vairāku pētījumu rezultāti liecinot, ka šim koronavīrusa variantam ir raksturīga straujāka izplatīšanās spēja - līdz pat 70% salīdzinājumā ar līdz šim cirkulējošiem SARS-CoV-2 celmiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas