Karavīri un zemessargi sakops Brīvības cīņu piemiņas vietas

Arī šogad, turpinot pirms diviem gadiem atjaunoto tradīciju, Nacionālie bruņotie spēki (NBS) rīko Brīvības cīņu piemiņas un kritušo karavīru kapu sakopšanas talku. No 31. oktobra līdz 4. novembrim karavīri un zemessargi, kā arī viņu ģimenes locekļi sakops aptuveni 50 dažādas kauju piemiņas un karavīru atdusas vietas.

"Tradīcija sakopt piemiņas vietas ir apliecinājums cieņai pret mūsu brīvvalsts veidotājiem. Latvijā ir vēl daudz nozīmīgu kaujas vietu, kuras joprojām nav sakoptas un izrādīts tām atbilstošais gods. Karavīriem un zemessargiem tas nav tikai darbs – tā viņi uzzina vēsturi un izprot tā laika notikumus,” uzsver NBS komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube, aicinot arī ikvienu Latvijas iedzīvotāju pirms brīvības cīnītāju piemiņas dienas 11. novembrī sakopt kādu no piemiņas vai kapu vietām.

2009. gadā, svinot Latvijas armijas 90. gadadienu, tika atjaunota tradīcija karavīriem un zemessargiem piedalīties Brīvības cīņu vietu, 1. un 2. Pasaules kara piemiņas vietu un karavīru kapu vietu sakopšanā. Togad talkā piedalījās 1800 karavīru un zemessargu, sakopjot vairāk nekā 40 piemiņas vietu un kapu. Savukārt pērn vairāk nekā 1000 karavīru un zemessargu kopā ar ģimenēm Latvijas novados sakopa vairāk par 40 piemiņas vietu. Bruņotie spēki aicināja arī sabiedrību iesaistīties aktīvā talkošanā.

Brīvības cīņu piemiņas vietu un karavīru kapu sakopšanas talkas tradīcija aizsākās 20.gadsimta 30.gados. Tad katrs Latvijas armijas pulks piedalījās tā tuvumā esošo cīņas vietu un kritušo karavīru piemiņas vietu sakopšanā, uzskatot to par goda un cieņas apliecinājumu. Šajās talkās aktīvi iesaistījās visa sabiedrība - skolēni, jaunieši, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, pilsētu un lauku iedzīvotāji.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas