Karavīri šogad iznīcinājuši 5792 sprādzienbīstamus priekšmetus

Šogad Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas (NMN) rotas karavīri Latvijas teritorijā iznīcinājuši 5792 sprādzienbīstamus priekšmetus, informē Zemessardzē.

Šogad karavīri devās izsaukumos uz dažādām Latvijas vietām 1224 reizes, kas ir gada laikā lielākais uzdevumu skaits rotas pastāvēšanas vēsturē.

Visbiežāk atrasti un neitralizēti artilērijas lādiņi, mīnmetēju mīnas un granātas. Iznīcinātas arī 67 inženieru munīcijas vienības, 59 aviācijas bumbas, 57 raķetes un divas jūras munīcijas vienības. Neitralizētas arī 5809 strēlnieku munīcijas vienības un 90 dažādu veidu uzspridzinātāji, kuri pie sprādzienbīstamo priekšmetu kopskaita netiek skaitīti. Kopējais neitralizēto sprādzienbīstamo priekšmetu svars bija aptuveni 42 000 kilogramu.

2012.gadā rotas karavīri Latvijas teritorijā iznīcināja 6729 sprādzienbīstamus priekšmetus, 2011.gadā - 10 625, savukārt 2010.gadā - 4739.

Salīdzinot ar citiem Latvijas novadiem, Saldus novadā kopumā ir atrasts līdz šim lielākais sprādzienbīstamo priekšmetu skaits - 806 vienības, savukārt Zvārdes un Kursīšu pagastos atrasto priekšmetu daudzums vairākas reizes pārsniedz citos Saldus apkārtnes pagastos atrasto priekšmetu skaitu.

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka iedzīvotājiem jābūt īpaši piesardzīgiem, uzturoties bijušās munīciju noliktavas Cekulē teritorijā un bijušās PSRS aviācijas mērķpoligona teritorijā Zvārdē.

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) lūdz iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atrastos sprādzienbīstamos priekšmetus neaiztikt. Vieta, kurā tie atrasti, iespēju robežās jānožogo, jāiezīmē un par atradumu jāziņo tuvākajā Valsts policijas nodaļā vai zvanot uz tālruņa numuru 112.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas