Kampars uzdod sākt dienesta pārbaudi par CSP amatpersonu atbildību

Ekonomikas ministrs Artis Kampars ("Vienotība") uzdevis veikt dienesta pārbaudi par Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) amatpersonu atbildību saistībā ar iespēju piekļūt elektroniski aizpildītajām tautas skaitīšanas anketām.

Ministra padomniece Elīna Bīviņa aģentūrai BNS pavēstīja, ka Kampars pēc informācijas, ka trešajām personām ir iespējams piekļūt elektroniski aizpildītajām tautas skaitīšanas anketām, uzdevis veikt dienesta pārbaudi par CSP amatpersonu atbildību, sagatavojot tehnisko bāzi elektroniski aizpildāmām tautas skaitīšanas anketām.

Dienesta pārbaudes komisijas ziņojumu ministrs sagaida nedēļas laikā. Kampars uzskata, ka rīcībai ir jābūt operatīvai un tautas skaitīšanas process, kam jāturpinās līdz maija beigām, kopumā nedrīkst tikt apdraudēts.

Kampars pateicies sabiedrībai par modrību, atklājot šādu caurumu sistēmā.

"Šāda nepieļaujama situācija izveidojusies, jo acīmredzot kāds nav laikus novērtējis un analizējis potenciālos riskus. Atbildību par to nes gan ārpakalpojuma sniedzējs, kurš izstrādāja elektronisko tautas skaitīšanas sistēmu, gan Centrālās statistikas pārvaldes amatpersonas," uzsvēris Kampars.

Kompetentu lēmumu šajā jautājumā pieņems dienesta izmeklēšanas komisija, piebildis ministrs.

CSP vadība informēja ministru, ka, ņemot vērā šaubas par datu drošību, pašlaik vairs nav iespējams autorizēties tautas skaitīšanas mājaslapā, izmantojot personas kodu un pases datus. Joprojām elektroniski anketu iespējams aizpildīt ar elektronisko parakstu un autorizējoties caur internetbanku. Par šādu risinājumu informēta Datu valsts inspekcija.

Savukārt CSP pārstāvis Aldis Brokāns aģentūrai BNS teica, ka sistēma ir ļoti augstā līmenī un pārvaldes IT speciālisti meklē risinājumu šai problēmai. Viņš apliecināja, ka iepriekš veiktās izmēģinājuma tautas skaitīšanas laikā, kas norisinājās pērn rudenī, procedūra tika saskaņota ar Datu valsts inspekciju.

Elektroniskā balsošana ilgs līdz 10.martam, savukārt no 17.marta pie iedzīvotājiem, kas anketu nebūs aizpildījuši internetā, dosies tautas skaitītāji.

Tautas skaitīšana beigsies 31.maijā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas