Kampaņas "Mana Jūra" laikā atklāj jaunus piesārņojuma veidus - sejas maskas un "IQOS" cigarešu filtrus 1

Kampaņas "Mana Jūra" laikā atklāti jauni, iepriekš nenovēroti piesārņojuma veidi - sejas maskas un tabakas karsējamo iekārtu cigarešu filtri, aģentūru LETA informēja kampaņas publicitātes koordinatore Ilze More.

Vides izglītības fonds un kampaņa "Mana jūra" 21.augustā, plkst.14 Rīgā, Lapu ielā 17 rīkos preses konferenci, kurā informēs par šīs vasaras jūras piesārņojošo atkritumu monitoringu un tiks diskutēts par aktuālajām tendencēm, problēmām un to risinājumiem saistībā ar atkritumu piesārņojumu jūrā un piekrastē.

More informēja, ka "Mana jūra" zaļā ekspedīcija šogad norisinājās devīto reizi, saskaņā ar ANO Vides programmas metodoloģiju apsekojot visu Latvijas piekrasti un veicot jūras piesārņojošo atkritumu izvērtējumu 42 piekrastes vietās.

Kā liecina pirmā datu analīze, līdztekus jau aktualizētām problēmām, kā plastmasas atkritumi, maisiņi, izsmēķi u.c., klāt nākuši arī jauni atkritumu veidi - vienreizlietojamās sejas maskas un tabakas karsējamo iekārtu cigarešu filtri.

Par šo un citu atkritumu konkrētu daudzumu tiks sniegta informācija preses konferencē.

Šogad datu apkopošanā ir veikta papildu izpēte par vietām, kas visvairāk piesārņotas ar cigarešu izsmēķiem jeb tā saucamajām "pelnutrauka pludmalēm", kā arī apkopota informācija par visbiežāk sastopamajiem zīmoliem starp piekrastes atkritumiem.

Interesentiem tiks nodrošināta iespēja preses konferenci vērot arī "Facebook" tiešraidē "Mana jūra" lapā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Izmaiņu nebūs

Un kas no tā mainīsies? Aglonas ceļotāji cik grāvjos gružu izmet kāds ar uzskaita? Uz šī rēķina jūra ceļotāji grib lielāku finansējumu ar to viss beidzas.

pirms gada, 2020.08.17 17:19

Latvijas ziņas