Kam kalpo pašvaldības transports un cik racionāli tas tiek izmantots?

Kādos gadījumos un kam pašvaldība nodrošina transportu? Šis jautājums no lasītājiem, īpaši tiem, kuri dzīvo pagastu nomalēs, izskan bieži. Tieši nomalēs dažādu vecumu iedzīvotājiem transporta nodrošinājums ir aktuāla problēma, lai, piemēram, uz pāris stundām nokļūtu pašvaldības centrā.

Pirms dažiem gadiem lielu ažiotāžu pašvaldību administrācijās un iedzīvotājos radīja rīkojums, ka autobusos, kas domāti skolēnu pārvadāšanai, nedrīkst vest citus iedzīvotājus. Piemēram, ja pieturvietā kopā ar skolēnu stāv bērna omīte – uzņemt šo pasažieri šoferis, pēc likuma, nedrīkst. Bieži vien vadītāji saviem līdzcilvēkiem izlīdz un “aizmirst” par likumu rāmjiem, taču kontrole pašvaldību par šādu pārkāpumu var sodīt. Tādēļ daudzas pašvaldības, kuras saskārušās ar pārbaudēm un dabūjušas maksāt sodu, likumu ievēro stingri.

Durbes novadā pašvaldības autobusi skolēnu reisu laikā pārvadā tikai skolēnus. Grobiņā – līdzīgi. “Mēs rīkojamies atbilstoši noteikumiem,” apstiprina Grobiņas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Aivars Galeckis. Nīcas novada domes izpilddirektors Andrejs Šakals piebilst: “Nīcas novada dome ir informējusi iedzīvotājus, ka no attālām vietām, kur nav sabiedriskais transports, skolēnu autobusos drīkst uzņemt citus pasažierus un nogādāt līdz tuvākajai sabiedriskā transporta pieturai.”

Iedzīvotāji gan novērojuši absurdu situāciju. Atbrauc lielais autobuss, paņem skolēnus un līdz pagasta centram, kur ir lielākais skolēnu skaits, tas ir pustukšs. Pieturvietā paliek stāvam četri pagaidu algotie sabiedriskie darbinieki, kuriem darbs ir pagasta centrā. Pēc nepilnas pusstundas pēc viņiem atbrauc cits pašvaldības transports. “Saprotu jau, ka tie ir noteikumi un likumi, bet kur te ekonomija? Triec pa vienu un to pašu ceļu vienā virzienā divus transportus un dedzina degvielu,” pauž situācijas vērotāja.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 14. februāra numurā!

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas