Kādās mājās Kurzemē apmeties Latvijā eksotiskais baltgalvas grifs

Kurzemes pusē Ventavas ciema Lauru māju saimnieki neviļus kļuvuši par audžuvecākiem milzīgam putnam. Jau vairākas dienas šajš mājās apmeties baltgalvas grifs, kas Latvijā kopš 1910.gada, kad sākta putnu novērojumu reģistrācija, manīts vien sešas reizes, raksta laikraksts Neatkarīgā.

Turklāt grifs izbēdzis no nebrīves, par ko joprojām liecina siksnas pie viņa kājām. Ainars Veitas šobrīd nodarbināts ar uzdevumu atbrīvot putnu no valgiem. Tie traucējot ēst, jo maltīti grifs pietur ar kāju, turklāt nebūtu arī nekāds brīnums, ja ādas siksnas sapītos koku zaros – tās ir aptuveni 30 centimetru garas.

Eksotisko ciemiņu saimnieki kokā līdzās mājai pamanīja sestdienas vakarā. Pabrīnījušies un domājuši, ka rīt būs projām, taču nekā. Četras naktis jau pavadītas tuvējā eglē, arī ar mājiniekiem saradis. Saimnieks īsti nesaprot, ko darīt ar nelūgto ciemiņu tālāk. Pagaidām plāns esot noņemt siksnas. Iespējams, putnu varētu iemitināt Rīgas zoodārza filiālē Kalvenē.

Putns ir apgredzenots, un lielāku skaidrību par viņa biogrāfiju varētu rast, ja izdotos nolasīt numurus uz gredzeniem.

Šis grifs ir liels putns: ķermeņa garums 95–105 cm, spārnu izplētums 225–280 cm. Tā dabiskās izplatības areāls ir Spānija, Balkānu valstis, Ziemeļāfrika, Tuvie Austrumi, Centrālāzija, Kašmira, Indija un Himalaju dienviddaļa.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas