Kā pareizi tīrīt sniegu? Fizioterapeitu padomi

Šajā ziemā daudzviet Latvijā būtu grēks sūdzēties par sniega daudzumu. Kas vieniem prieks, tas citiem apgrūtinājums. Daudziem jāķeras pie lāpstas, lai izraktu savu automašīnu no aizsnigušās ielas vai iztīrītu celiņu savas mājas pagalmā. Nepareizi tīrot sniegu, var iedzīvoties, piemēram, muguras savainojumā.

Ja radusies nepieciešamība iztīrīt savas mājas pagalmu no sniega, tad eksperti iesaka vispirms izvērtēt savu veselības stāvokli. Piemēram, sirds slimniekiem būtu ieteicams šo procesu palūgt veikt citiem cilvēkiem. Sniega tīrīšana ir gana liela fiziskā slodze. Savā ziņā tas ir kā treniņš. Drēbēm jābūt tādām, lai tajās nepārkarstu un nenosaltu. Ziemas zābaki kājās. Svarīgs faktors ir arī lāpstas izvēle, tai jābūt ar rokturi, vēsta Latvijas Sabiedriskie mediji.

"Capital Clinic Rīga" fizioterapeite Elīna Ločmele stāsta, ka rokturim ir jābūt krūšu augstumā, lai brīdī, kad lāpsta tiek izmantota sniega tīrīšanai, ķermeņa augšdaļa nenoliecas uz priekšu vairāk kā par 10 grādiem. Līdzīgi kā pirms treniņa, arī pirms sniega tīrīšanas ir jāiesildās. Tam būtu vērts atvēlēt 10 minūtes.

Iesildīšanās vingrinājumi ir visdažādākie. Katrs var izvēlēties sev tīkamākos. Par to, kā vispareizāk praktiski darboties ar lāpstu, stāsta Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas lektors Normunds Vārpa. Nepareizi būtu sniegu stumt ar taisnām kājām.

"Maksimāli cenšamies ietupties ceļos. Vēders sasprindzināts. Klasiskā kļūda - mēs ievelkam vēderu vai vispār aizmirstam par vēderu. Vēders ir sasprindzināts, līdz ar to mugurai ir stingrs atbalsts un mēs varam darboties. Varam darboties taisnā līnijā, varam rakt uz sāniem. Cenšamies izvēlēties tik daudz sniega, cik paši spējam arī celt. Ceļam vairāk ar sēžas muskuļiem. Tā kā svarcēlājs. Pietupjamies un ceļamies augšā. Cenšamies mainīt puses. Vienu pusi un otru pusi. Arī no neērtās puses darām," skaidro Vārpa.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas