Kā kompromisa variantu rosina pašvaldību deputāta pilnvaras ierobežot, ja sākta kriminālvajāšana par smagu vai sevišķi smagu noziegumu

Kā kompromisa variants grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā tiek piedāvāts ierobežot pašvaldību deputāta pilnvaras, ja pret viņu sākta kriminālvajāšana par smagu vai sevišķi smagu noziegumu.

Šis priekšlikums izstrādāts, ņemot vērā gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), gan deputātes Lolitas Čigānes (V) ierosinājumus. Līdz ar to VARAM atsauks savu ierosinājumu apturēt deputāta pilnvaras, ja pret viņu sākts kriminālprocess.

Saeimā izveidotā darba grupa šodien diskutēja par šiem priekšlikumiem, un Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai būs jāvērtē ierosinājums, kas paredz: ja pret deputātu sākta kriminālvajāšana par smagu vai sevišķi smagu noziegumu, attiecīgais deputāts no brīža, kad saņemts ģenerālprokurora iesniegums, zaudē tiesības piedalīties pašvaldības vai tās komisiju, komiteju un citu institūciju sēdēs, kurās pašvaldība viņu ievēlējusi vai apstiprinājusi līdz brīdim, kad stājas spēkā tiesas spriedums.

Savukārt jautājums par to, vai deputāts pilnvaru ierobežošanas laikā zaudēs arī mēnešalgu, vēl tiks precizēts.

Darba grupā šie ierosinājumi vairs netiks vērtēti un par priekšlikumiem būs jāizšķiras Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai.

Kā ziņots, priekšlikumos grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā tiek rosināts noteikt, ka pašvaldības deputāta pilnvaras tiek apturētas, ja pret viņu sākts kriminālprocess.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas