Kā cīnīties pret ienaidnieku – gripu?

Ķermeņa temperatūra pēkšņi pārsniedz 39 grādu atzīmi. Sāp galva un acis. Lauž kaulus. Klepus un iesnu nav. Šie simptomi liecina, ka visticamāk klāt ir gripa. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) nule paziņojis par šīs slimības epidēmijas sākumu.

Gripas “pīķis” parasti sākas pēc skolēnu brīvdienām, februārī sasniedzot maksimālo līmeni, pēc tam slimības izplatība pamazām rūk. Taču ar to var sasirgt vēl aprīlī un maijā. “Sākoties gripai, kā saka, lauž kaulus, jo darbojas iekaisumu izraisītājs, kas izplatās asinīs un rada augstu temperatūru,” SPKC organizētā tiešsaistes diskusijā skaidro Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ārsts infektologs Uga Dumpis.

Viņš piemin arī vairākus citus slimības pamatsimptomus – slimnieku krata drebuļi, sāp galva, var sākties caureja. “Bet pats galvenais – ir jāmēra temperatūra.” Gripas gadījumā tā uzreiz pārsniedz 39 grādus un saglabājas trīs, četras dienas.

Ģimenes ārsts Andris Baumanis gan atzīst, ka mūsdienās, kad dzīvsudraba termometri ir aizliegti, iegādāties ierīci, ar kuru precīzi noteikt ķermeņa temperatūru, ir sarežģīti.

Plašāk par gripu lasiet "Kursas Laika" 24. janvāra numurā!

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas