Jurševska: diskusija par pensiju mazināšanu - apzināta mārketinga kampaņa

Labklājības ministre Ilona Jurševska (ZZS) sabiedrībā sākto diskusiju par iespējamu pensiju mazināšanu uztver kā apzinātu mārketinga kampaņu un spiedienu dažādu sabiedrības vecuma grupu pretnostatīšanai.

Jautāta, kas ir šīs mārketinga kampaņas iniciators, ministre skaidru atbildi nesniedza, norādot, ka tas nav zināms un viņai arī nav laika nodarboties ar šī iniciatora meklējumiem. Ministre gan norādīja, ka šī kampaņa medijos ir ļoti izvērsta un pazemojoša.

I.Jurševska kritizēja tos cilvēkus, kas publiskajā telpā ir pauduši viedokli, ka pensijas nāksies samazināt, lai tālāk nebūtu jāceļ nodokļi. Labklājības ministre sacīja, ka šiem tā sauktajiem ekspertiem (finansisti) nav ne jausmas, kā dzīvo pensionārs ar savu niecīgo pensiju.

Ministre norādīja, ka Labklājības ministrija nekādā gadījumā nerosinās ne pensiju, ne to piemaksu samazināšanu. Ja valdības vadītājs Valdis Dombrovskis (Vienotība) nāks klajā ar šādu uzstādījumu, tad par to vispirms būtu jādiskutē ar pensionāru federāciju un jālūdz tās apstiprinājums, arī tas, cik lielā mērā pensionāri būtu gatavi piekāpties. Pēc ministres teiktā, šāda diskusija var būt tikai par pensiju piemaksu samazināšanu, taču viņa atkārtoti uzsvēra, ka Labklājības ministrija nebūs tā, kas šo diskusiju rosinās.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas