Jurkāns: valdībā no labākajiem cilvēkiem būtu jāizveido "Latvijas izlase"

Valsts prezidentam Andrim Bērziņam kā premjera amata kandidātu vajadzētu nominēt kādu spēcīgu kandidātu, kurš spētu apvienot ļoti plašus spēkus, kā galveno kritēriju izvirzot profesionalitāti, otrdien Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Labrīt, Latvija!" norādīja bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns, kurš atkal pēc ilgāka pārtraukuma piedalījās 11.Saeimas vēlēšanās, šoreiz startējot no LPP/LC saraksta, kas parlamentā nav iekļuvusi.

Prezidentam vajadzētu nominēt kādu ļoti spēcīgu personu par Ministru prezidentu, kurš spētu apvienot ne tikai SC un "Vienotību", bet labākos spēkus kopā, uzsvēra Jurkāns. Piemēram, ja tiek atzīts, ka pašreizējais zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (Zaļo un zemnieku savienība) ir labs ministrs, lai viņš turpina strādāt.

"Principā, varētu uztaisīt ļoti plašu koalīciju," klāstīja Jurkāns.

"Ja padomā valstiski, tad šodien jāsavāc Latvijas izlase, jāņem labākie cilvēki, kas var palīdzēt Latvijas valstij," viņš piebilda.

"[Eksprezidents Valdis] Zatlers nevar atļauties ākstīties, jo citādi tā būs Zatlera avantūra - rīkojums numur divi. Viņam ir jābūt beidzot valstsvīram. Ja viņš tāds nespēj būt, tad es domāju, ka jaunieši, kas savēlēti Zatlera partijā, drīz varētu sākt domāt par to, kur viņi ir nonākuši un meklēt labākus variantus," norādīja Jurkāns.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas