Jūras piekrastē otrdienas rītā pat +16 grādu; Latvijā novērota ziemeļblāzma

Agrā otrdienas rītā Kurzemes rietumu piekrastē ir +15..+16 grādu, līdz +14 grādiem silts laiks ir arī Ziemeļvidzemes piekrastē, liecina uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra ir +9..+13 grādu robežās, vietām Latgalē un Vidzemē termometri vēl rāda +6..+7 grādus. Zemākā gaisa temperatūra, +5 grādi, naktī reģistrēta Rēzeknes un Kārsavas apkaimē.

Kurzemi no Baltijas jūras sasniedz pirmie lietus mākoņi. Valstī kopumā mākoņi daļēji sedz debesis, dažviet ir neliela migla. Pūš lēns līdz mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš.

Rīgā daļēji apmācies laiks, pūš dienvidu vējš 2-4 metri sekundē, gaisa temperatūra +10..+11 grādu.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +15,2..+15,3 grādiem Alūksnē un Ainažos līdz +20,5..+20,6 grādiem Bauskā un Jelgavā.

Pirmdienas pēcpusdienā uz Zemes sākās magnētiskā vētra. Saskaņā ar ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datiem Saules vēja - jonizētu daļiņu plūsmas - ātrums pieauga no 350 līdz 700 kilometriem sekundē. Pirmdienas vakarā polārajos apgabalos magnētiskā vētra kļuva ļoti spēcīga, sasniedzot astoņu ballu spēku deviņu ballu skalā, bet vidējos platuma grādos tā bija mazāk intensīva.

Pirmdienas vakarā un līdz aptuveni vieniem naktī arī Latvijā vairākkārt bija redzama ziemeļblāzma. Lapā "shauttra.blogspot.com" publicētās Jāņa Šatrovska fotogrāfijas liecina, ka vietām ziemeļblāzma bijusi ļoti krāšņa.

Iepriekš ziemeļblāzma visā Latvijā bija vērojama naktī uz 6.augustu. Šogad kopumā kāvi Latvijā redzēti vismaz piecas reizes, to biežāka parādīšanās skaidrojama ar pakāpenisku Saules aktivitātes pieaugumu, tuvojoties pašreizējā 11 gadu cikla maksimumam, kas tiek prognozēts 2013.gadā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas