Jūniju prognozē siltu un sausāku nekā parasti

Laika zīmju vērotājs no Viļakas Vilis Bukšs jūniju šogad prognozē siltu un nedaudz sausāku, nekā ierasts.

Bukšs savā blogā atsaucas uz novērotajām laika zīmēm decembrī un 13.janvārī, kas liecinājušas, ka jūnijā būs mainīgi laikapstākļi, mēnesis būs vasarīgs. Nozīmīgo dienu novērojumi martā savukārt liecinot, ka siltuma ziņā jūnijs būs tuvu normai, bet nedaudz sausāks kā parasti.

Mēneša pirmajā pusē būšot vairāk saulainu dienu un temperatūra dienas laikā lielākoties būs ap plus 20, plus 23 grādiem. Jūnija vidū gaisa temperatūra var pakāpties līdz plus 27 grādu atzīmei, kā arī gaidāms lielāks nokrišņu daudzums nekā pirmajās dienās.

Pirms Jāņiem gaidāms nepastāvīgs laiks ar īslaicīgiem nokrišņiem, gaiss būs mēreni silts. Savukārt pašos Jāņos būtiski nokrišņi netiek prognozēti un dienas laikā gaiss var iesilt līdz plus 23 grādiem. Mēneša beigās laikapstākļi atkal gaidāmi normas robežās - gan lietus, gan gaisa temperatūras ziņā.

Jūnijā ir vairākas nozīmīgas dienas, kad pēc novērojumiem dabā var prognozēt turpmākos laikapstākļus. Piemēram, 27.jūnijs ir Septiņu gulētāju diena. Ja šajā dienā līst lietus, tad tas ir gaidāms arī turpmākās septiņas dienas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas