Jūnija sākumā Latviju sasniegs vasara

Jūnija sākumā Latvijā sāksies meteoroloģiskā vasara, liecina prognozes.

Par meteoroloģiskās vasaras sākumu uzskata laiku, kad vidējā diennakts temperatūra vairākas dienas ir stabili vismaz 15 grādi. Saskaņā ar pašreizējām prognozēm, Latvijas dienvidaustrumos - Latgalē, visticamāk, meteoroloģiskās vasaras pirmā diena būs 4. jūnijs.

Vēsturiskie dati rāda, ka Latvijā parasti vasara visagrāk sākas valsts dienvidaustrumos, turklāt, gandrīz gadsimtu ilgi mērījumi liecina, ka vidēji vasaras sākums Latgalē arī ir jūnija sākums. Vēlāk diennakts vidējā gaisa temperatūra 15 grādu atzīmi sasniedz Vidzemē, Zemgalē un Kurzemes dienvidos, bet visvēlāk vasara iestāja Kurzemes ziemeļos, kur parasti tas notiek tikai jūlija pirmajā nedēļā.

Tuvākajās dienās līdz šīs nedēļas beigām maksimālā gaisa temperatūra pēcpusdienās Latvijā sasniegs +15..+20 grādus, sestdien vietām +22 grādus, bet piekrastē visas dienas būs vēsākas - ap +12..+14 grādiem, savukārt naktīs gaiss atdzisīs līdz +3..+9 grādiem, ceturtdienas un piektdienas rītā vietām zāles augstumā var būt pavisam neliela salna.

Ceturtdien būtisku nokrišņu Latvijā nebūs, bet nedēļas nogalē bieži līs, vietām arī kāda stiprāka lietusgāze ar pērkona negaisu, taču būs arī saulaini brīži.

Nākamās nedēļas sākumā Baltijā laiku noteiks anticiklons, tādēļ gaidāmas vairākas sausas un saulainas dienas. Gaisa temperatūra paaugstināsies, taču pastāv iespēja, ka naktis var būt dzestras, vietām ar salnām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas