Jugendstils Liepājas arhitektūrā un sadzīvē

Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē līdz 2014. gada 5. janvārim pirmo reizi vienkopus izstādīti tie muzeja krājuma priekšmeti, kuri stāsta par jūgendstila laika sadzīvi Liepājā. Priekšmeti sākotnēji bija skatāmi Rīgas Jūgendstila muzejā, bet šobrīd tie papildina Latvijas Nacionālās bibliotēkas ceļojošo izstādi „Jūgendstils Liepājā”, informē Muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Jūgendstila laikmets negāja secen arī Liepājai. Pilsētā tika būvēti koka un mūra nami ar brīnumainiem jūgendstila gleznojumiem to kāpņu telpās. Savukārt liepājnieki ikdienā sāka lietot jūgendstilā veidotus sadzīves priekšmetus.

Izstādē eksponētas liecības par rūpnīcu un fabriku darbību Liepājā. Ar dažādu jūgendstila priekšmetu palīdzību izstādē atspoguļota liepājnieku un liepājnieču dzīvesveids 20. gadsimta sākumā. Izstādē eksponēti Liepājas muzeja krājuma fotogrāfijas, dokumenti, rotaļlietas, apģērbi, skaistumkopšanas līdzekļi, rotas, krāsns podiņi un citi sadzīvē izmantoti priekšmeti.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas veidotā izstāde „Jūgendstils Liepājā” latviešu un angļu valodā stāsta par Liepājas jūgendstila ahitektūru un pagājušā gadsimta sākuma atmosfēru pilsētā. Uz 10 planšetēm skatāmas Liepājas jūgendstila ēkas, iekštelpu elementi, skatu kartītes, reklāmas un citas detaļas.

Ceļojošā izstāde „Jūgendstils Liepājā” tika eksponētašā gada vasarā Barselonā, kur notika 1. Starptautiskais Jūgendstila kongress, kas pulcināja ap 300 šā stila lietpratējus no visas pasaules. Izstādes planšetes, arī karte, uz kuras bija atzīmētas jugendstila ēkas, daudziem ekspertiem esot bijis negaidīts atklājums.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas