Jaunsargi dosies uz "Vīru spēlēm"

18.oktobrī Saldus novada Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolas apkārtnē Jaunsardzes departamenta 1.novada nodaļa organizē jaunsargu “Vīru spēles”. Kopumā sacensībās piedalīsies 23 jaunsargu komandas no Kurzemes un Zemgales, vairāk kā 200 jaunsargi.

"Vīru spēles”, jaunsargi veiks līdz 13 km garu distanci ar 12 kontrolpunktiem, lai paaugstinātas grūtības apstākļos pārbaudītu sagatavotību dažādās disciplīnās, pilnveidotu un nostiprinātu jaunsargu fiziskās teorētiskās un militārās iemaņas, reizē izkopjot un pilnveidojot prasmi strādāt komandā. Jaunsargiem tiks dota iespēja piedalīties dažādu individuālo iemaņu pārbaudījumos.

Katru gadu RJC JD 1. novada nodaļas jaunsargu "Vīru spēles" notiek citā vietā, tādejādi dodot iespēju jaunsargiem iepazīt tuvāk mūsu novadu. Pagājušo gadu Jelgavas novada Kalnciema vidusskolas apkārtnē, šo sacensību ceļojošo kausu izcīnīja Saldus jaunsargi.

Kalnu vidusskola un tās apkaime šogad par sacensības norises vietu izvēlēta, jo te darbojas viena no novada aktīvākajām jaunsargu vienībām -  RJC JD 1.novada nodaļas 409. Kalnu jaunsargu vienība, jaunsargu instruktora Ainara Lapas vadībā. Pateicoties tieši jaunsargu mācību programmas realizācijai, daudzi bērni un jaunieši izvēlas Kalnu vidusskolu un apgūstot Jaunsardzes programmu un apmēram 70% no šīs programmas absolventiem  pašreiz dien profesionālajā dienestā NBS, Zemessardzē, Robežsardzē, Policijā un citās spēku veidu struktūrās.

"Vīru spēlēs" piedalīsies arī apvienotā Kazdangas un Pāvilostas komanda, pastāsta instruktors Kaspars Rudītis. Startešot tā pati komanda, kas pirms divām nedēļām ieguvusi otro vietu pulkveža Dalbiņa kausa izcīņā militārajā daudzcīņā Bauskā. Labākos vecākās grupas jaunsargus no Aizputes, Priekules, Dzērves skolas un Rudbāržiem uz sacensībām vedīs arī instruktors Laimonis Grundmanis u.c., būs pārstāvētas arī Liepājas vienības.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas