Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Jauno laiku” pamet biedri visā Latvijā

Daudzi uzskata, ka partijas “zīmogs” traucē saņemt finansējumu. Partiju “Jaunais laiks” nolēmis pamest Liepājas nodaļas vadītājs Andris Grīnis un Lažas pagasta padomes priekšsēdētāja Māra Vētra.

Lēmums nebija viegls un pieņemts sarunās ar citiem partijas biedriem, pastāsta A. Grīnis. Kā galveno argumentu aiziešanai no partijas Liepājas nodaļas vadītājs min partijas atteikšanos no darbības valdībā un vadības nerēķināšanos ar biedriem no reģioniem. “Vajadzēja uzņemties politisko atbildību un iet valdībā,” strikts ir A. Grīnis. Viņš norāda, ka partija atstājusi novārtā pašvaldības un tām par finansējuma saņemšanu jācīnās bez partijas atbalsta. Cesvaines skolas celtniecības piemērs esot visspilgtākais apliecinājums tam, ka pašvaldību vadītājiem no “Jaunā laika” valsts investīcijas saņemt ir grūti. A. Grīnis piektdien apliecināja, ka uzrakstījis atlūgumu pirmdien par to informēs Liepājas nodaļas biedrus.

“Politisko virtuvi” nepārzina

Partiju nolēmusi pamest arī M. Vētra. “Arī es aizeju. Gribēju to jau izdarīt, bet vēl neesmu paspējusi,” pastāsta Lažas pagasta pašvaldības vadītāja. Viņa atzīst, ka partijā jau ilgāku valda nesaskaņas, kas biedrus sašķeļ. Partiju pamet kolēģi, uz kuriem viņa ir paļāvusies, tādēļ neredz iespēju palikt partijā “bez pleca, uz kā atbalstīties”.
M. Vētra atzīst, ka nepārzina partijas “politisko virtuvi”, jo ikdienas darbā pašvaldībā nodarbojas ar saimnieciskām lietām. Taču Sandrai Kalnietei adresētos pārmetumus par partijas sagraušanu M. Vētra sauc par muļķībām. “Godprātīgas sievas,” tā M. Vētra raksturo S. Kalnieti, Inu Druvieti un Ilmu Čepāni, kuras pametušas partiju.
Ar vēsu prātu uz notikumiem partijā raugās Gaviezes pagasta pašvaldības vadītājs Genādijs Jefimovs. Viņš pagaidām negrasoties ne izstāties no partijas, ne kā citādi reaģēt uz šķelšanos. Piederība “Jaunajam laikam” viņam strādāt līdz šim nav traucējusi. Vērienīgus projektus, kur nepieciešams valdības atbalsts, pašvaldība nav realizējusi, tāpēc ar “lielo politiku” nav saskārusies. Savukārt par “Jaunā laika” palikšanu opozīcijā G. Jefimovs saka: “Koalīcija bija tik stipra, ka “Jaunais laiks” tai nemaz nebija vajadzīgs.”

Citur pagaidām nestāsies

Par pievienošanos kādai citai partijai A. Grīnis izsakās kritiski. Neviena no esošajām partijām tā noteikti nebūšot. “Politiskās ambīcijas jāatliek malā. Intelektuāli gudri cilvēki, kas balstās uz ekonomiskiem pamatiem,” savu redzējumu par partiju, kurai varētu pievienoties, klāsta A. Grīnis. Kādam politiskajam spēkam nākotnē pievienoties, nezina arī M. Vētra. “Nav skaidrības, vai nākamajās pašvaldību vēlēšanās varēs piedalīties bez piederības kādai no partijām,” viņa saka un atzīst, ka pašvaldībās vēlētāji balso par personībām, nevis partijām, tādēļ piederība kādai no partijām neesot izšķiroša.

UZZIŅAI
Līdz aizvadītās nedēļas nogalei par aiziešanu no “Jaunā laikā” bija paziņojuši četri Saeimas deputāti un 22 partijas biedri no reģioniem.

“Jauno laiku” 2002. gadā nodibināja politiķis Einars Repše, pirms tam paziņojot, ka vēlas, lai viņam saziedo miljonu latu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas