Jauniešus aicina studēt ASV

Aizsardzības ministrija ir saņēmusi ASV valdības uzaicinājumu no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) nominēt kandidātus mācībām ASV militārajās akadēmijās mācību uzsākšanai 2012. gadā, informē ministrija. Pieteikties līdz 22. jūlijam var jaunieši ar vidējo izglītību vecumā no 18 līdz 23 gadiem (mācību uzsākšanas brīdī). Kandidātiem jābūt padziļinātai interesei par valsts aizsardzības un drošības politikas jautājumiem un vēlmei dienēt bruņotajos spēkos.

Mācoties militārajās akadēmijās Vestpointā, Krasta apsardzes akadēmijā, Jūras spēku akadēmijā un Gaisa spēku akadēmijā, iespējams iegūt starptautiski atzītu un prestižu augstāko civilo izglītību un militāro izglītību, kas atbilst NBS noteiktajām virsnieka pamatapmācības prasībām un dod tiesības saņemt pirmo virsnieka dienesta pakāpi.

Jauniešiem  nepieciešama laba fiziskā sagatavotība un dienestam atbilstošs veselības stāvoklis, mācību novērtējums vidējās izglītības iestādē – augstāks par vidējo, nokārtots TOEFL (Test of English as Foreign Language) tests, 550 un vairāk punktu SAT I (Scholastic Aptitude Test) eksāmenā, kā arī atlases nosacījums ir, ka studijām militārajās akadēmijās pieteikties var neprecējušies jaunieši, bez apgādībā esošām personām. ASV militāro akadēmiju absolventiem pēc studijām ASV jāturpina dienests Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Priekšrocības būs pretendentiem, kas apgūst valsts aizsardzības mācību vai ir iesaistīti studentu militārajā apmācībā Latvijas augstskolās. Kandidātu atlases konkursa rezultātā Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki turpmākai atlasei nominēs vienu kandidātu uz konkrētu militāro akadēmiju.

Lai saņemtu plašāku informāciju, interesentiem jāvēršas Rekrutēšanas un jaunsardzes centrā. Informatīvais tālrunis: 67335388, e-pasts: rjc@rjc.gov.lv, mājas lapa: www.mil.lv; www.rjc.gov.lv.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas