Jaungada naktī četri pirotehnikas upuri; mediķi gan atzīst, ka šogad svinēts prātīgāk

Lai gan mediķi atzīt, ka šogad Latvijas iedzīvotāji Jauno gadu sagaidījuši prātīgāk kā citus gadus, arī šogad četri cilvēki nopietnas traumas guvuši no pirotehnikas.

Par to aģentūra BNS uzzināja Neatliekāmas medicīniskās palīdzības dienestā.

Trīs gadījumi bijuši praktiski identiski - uguņošanas laikā raķete trāpījusi ugunošanas vērotājiem sejā, bet vienā gadījumā petarde sprāgusi rokā. Acs traumas un sejas apdegumus Ādažos guvis 59 gadus vecs vīrietis, Bauskā 35 gadus vecs vīrietis, bet Jēkabpilī 38 gadus vecs vīrietis. Visi nogādāti slimnīcā. Savukārt Rīgā petarde rokā sprāgusi 24 gadus vecam vīrietim. Arī viņš ar rokas apdegumu nogadāts slimnīcā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukše aģentūrai BNS pastāstīja, ka pavisam no 31.decembra plkst. 8 līdz 1.janvāra plkst. 8 visā Latvijā ātrās palīdzības mediķi saņēmuši 1478 izsaukumus, kas ir aptuveni par 200-250 vairāk kā vidēji diennaktī ierasts.

"Lai gan izsaukumu ir vairāk, tendence tomēr ir tāda, ka ar svētku svinēšanu saistītu negadījumu šogad ir mazāk. Kļūstam pratīgāki un, domājams, nepārtrauktie brīdinājumi un aicinājumi ir devuši efektu.

Brīvdienās izsaukumu parasti ir vairāk. Var teikt, ka Jaunais gads sagaidīts mierīgāk, nekā svinēti Ziemassvētki," sacīja Bukša.

Trīs negadījumi gan bijuši saistībā ar bērniem. Ogres novadā divus gadus veca meitenīte applaucējusies, iekrīto bļodā ar verdošu ūdeni, Daugavpilī slimnīcā nogādāts divus gadus vecs mazulis, kurš iedzēris mazgāšanas līdzekli, bet Rēzeknē hospitalizēts divus gadus vecs bērns, kurš iedzēris metināšanai domātu škidrumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas