Jaunalksne vadīs "Providus" rīkotu diskusiju ar KNAB priekšnieka amata kandidātiem

Sabiedriskās politikas centrs "Providus" un portāls "politika.lv" 24.oktobrī rīkos publisku diskusiju ar pieciem otrajā konkursa kārtā tikušajiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amata kandidātiem, aģentūrai BNS pavēstīja "Providus" pārstāve Laura Leitlante.

Diskusijā sabiedrība varēs iepazīt visu piecu KNAB priekšnieka amata pretendentu redzējumu, kā Latvijā izskaust korupciju.

Diskusiju vadīs žurnāliste Ilze Jaunalksne, pretendentu redzējumu komentēs "Providus" pētnieces Iveta Kažoka un Linda Austere.

Pasākumu būs iespējams skatīt arī tiešraidē internetā portālā "politika.lv".

Jau vēstīts, ka KNAB priekšnieka amata konkursa komisija nolēmusi virzīt padziļinātai vērtēšanai konkursa otrajā kārtā piecus pretendentus. Konkursa galīgos rezultātus varētu paziņot 26.oktobrī.

Otrajai kārtai virzīs ekspolitiķi un bijušo iekšlietu ministru Māri Gulbi un bijušo muitas vadītāju un pašreizējo uzņēmuma "Biznesa un juridiskā prakse" īpašnieku Kalvi Vītoliņu.

Par atbilstošiem pretendentiem uz KNAB priekšnieka amatu novērtēti un otrajai kārtai tiek virzīti divi KNAB nodaļu vadītāji un viens KNAB nodaļas vadītāja vietnieks, proti, KNAB Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja Ilze Jurča, KNAB Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore un KNAB Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja vietnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Konkursa otrajā kārtā komisija padziļināti vērtēs pretendentu pieredzi un kvalifikāciju, kā arī izpratni par KNAB. Šajā kārtā pretendentiem būs jāatbild uz četriem jautājumiem – divi jautājumi būs par KNAB kompetenci un tikpat par biroja priekšnieka kompetenci.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas