Jaunākās prognozes: ziema kopumā gaidāma silta

Ziema, līdzīgi kā rudens, Latvijā varētu būt aptuveni divus grādus siltāka par normu, tādējādi gaidāma krietni siltāka ziema nekā pērn un aizpērn, prognozē Norvēģijas Meteoroloģijas institūts.

Saskaņā ar šo prognozi daudzviet Skandināvijā nākamo trīs mēnešu vidējā gaisa temperatūra būs trīs grādus augstāka par 1961.-1990.gada vidējo rādītāju, bet Latvijā temperatūras novirze no normas prognozēta no +2 grādiem Kurzemē līdz +2,5 grādiem valsts austrumos.

Norvēģu speciālisti norāda, ka prognoze attiecas uz visas ziemas vidējo gaisa temperatūru. Sagaidāms, ka būs daži aukstuma periodi un kāda ziemas mēneša, iespējams, janvāra, vidējā gaisa temperatūra pat varētu noslīdēt mazliet zem normas.

Uzņēmums "Weather Services International" prognozē, ka Eiropā gaidāma siltākā ziema kopš 2007.-2008.gada. Vislielākās pozitīvās temperatūras novirzes no normas prognozētas Skandināvijā, arī Baltijas valstīs ziemas vidējā gaisa temperatūra gaidāma augstāka par daudzu gadu vidējo rādītāju, aukstākais ziemas mēnesis varētu būt janvāris.

Arī Lielbritānijas meteoroloģijas dienesta "Met Office" apkopotās skaitlisko modeļu prognozes uzrāda lielāku siltas ziemas varbūtību. Kopējais nokrišņu daudzums gaidāms ap normu.

Dabas vērotājs Vilis Bukšs prognozē maigu un vējainu ziemu ar atsevišķiem aukstuma viļņiem. Decembrī sals mīsies ar atkušņiem un sniegs jauksies ar lietu, janvārī palaikam gaidāms mērens sals, bet ilglaicīgāks aukstums iespējams janvāra otrajā pusē un februārī, prognozē Bukšs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas