Jaunais Liepājas katoļu bīskaps Stulpins dosies uz Romu

Nesen ordinētais Romas katoļu baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins šodien dosies uz Romu. Bīskapu kongregācija, rūpējoties par jaunajiem bīskapiem, dāvā tiem iespēju svētceļot pie svētā Pētera kapa un piedalīties seminārā. Tādā veidā šī gada laikā ordinētie bīskapi varēs satikt Romas pāvestu Francisku.

Jau ziņots, ka 7.septembrī Liepājas Sv.Jāzepa katedrālē notika Romas katoļu baznīcas Liepājas diecēzes bīskapa Viktora Stulpina ordinācijas dievkalpojums.

Liepājas diecēze ir dibināta 1937.gadā. Tajā ir 32 draudzes un septiņi misiju punkti. Diecēzē kalpo 12 priesteri un ir aptuveni 30 000 katoļu. Liepājas diecēzē darbojas divas sieviešu kongregācijas - Nabadzīgā bērna Jēzus māsas Liepājā, kā arī Jēzus un Marijas Dominikāņu māsas misionāres Liepājā un Kuldīgā, kā arī divi vīriešu ordeņi - Brāļu Dominikāņu ordenis Liepājā un Paulīniešu ordenis Ventspilī. Pēdējos gados Liepājas Karostā aktīvu darbību ir sākusi kopiena "Chemin Neuf".

Stulpins ir dzimis 1971.gada 26.septembrī Rīgā. 1990.gadā iestājies Rīgas Garīgajā seminārā un 1995.gada 11.jūnijā tika iesvētīts par priesteri. Savulaik Stulpins bijis vikārs Gulbenē un Alūksnē, prāvests Aizkrauklē un apkārtējās rajona draudzēs. Kopš 2010.gada viņš bija Rīgas Garīgā semināra inspektors un ekonoms, kā arī Rīgas Svētā Franciska draudzes viceprāvests.

Pāvests Francisks Rīgas arhidiecēzes priesteri Stulpinu par Liepājas diecēzes bīskapu nominēja 20.jūlijā.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas