Jaunais 26.decembra siltuma rekords: +9,9 grādi Mērsragā; vētras dēļ tūkstoši bez elektrības

Jaunais Vislatvijas 26.decembra maksimālās gaisa temperatūras rekords ir +9,9 grādi, kas Otro Ziemassvētku rītā plkst.7 reģistrēti Mērsragā, liecina precizēti dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra.

Iepriekšējais Otro Ziemassvētku maksimālās gaisa temperatūras rekords Latvijā bija no +3,5 grādiem Alūksnē līdz +7,7 grādiem Kolkā un Ventspilī. Jauns 26.decembra siltuma rekords nakts un rīta stundās ir sasniegts gandrīz visās meteoroloģisko novērojumu stacijās.

Rīgā iepriekšējais siltuma rekords bija +6,1 grāds 1971.gadā, tas pārspēts par vairāk nekā trim grādiem - pēc plkst.8 gaisa temperatūra Rīgā sasniedza aptuveni +9,5 grādus.

Otrdien gaisa temperatūra Latvijā varētu būt vēl par grādu augstāka, prognozē sinoptiķi.

Vētra pagājušajā naktī Latvijas teritorijā bija mierīga un ugunsdzēsēji saņēmuši tikai 15 izsaukumus, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Šembele.

Viņa informēja, ka VUGD sācis saņems izsaukumus par vētras radīto seku novēršanu pirmdien no plkst. 4 rītā, un visi izsaukumi bijuši par uz ceļa nokritušiem kokiem.

Dienests saņēmis izsaukumus gan no Kurzemes, Vidzemes, Latgales un Zemgales, taču no Rīgas nav saņemts neviens izsaukums.

Šembele arī pastāstīja, ka Lubānā un Dobelē VUGD vētras dēļ palicis bez elektrības, bet tā kā dienestam ir ģeneratori, tad viss darbojas un dienests strādā.

Pirmdienas rītā vētras dēļ bez elektrības ir daudzi tūkstoši mājsaimniecību visos Latvijas reģionos, visvairāk elektrolīniju bojājumu ir Latgalē un Vidzemē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas