Jansonu virzīs tiesībsarga amatam

Līdz ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas atbalstu tiesībsarga amatam oficiāli virzīs juristu Juri Jansonu, žurnālistiem trešdien sacīja ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Jansonu atbalsta arī "Saskaņas centrs" (SC). SC Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs aģentūrai BNS teica, ka frakcija virzīs Jansona kandidatūru, ja to atbalstīs ZZS. Tādējādi Jansona kandidatūrai ir pietiekams balsu skaits.

Jansons žurnālistiem pauda pārliecību, ka ievēlēšanas gadījumā plāno spēcināt Tiesībsarga biroju kā institūciju cilvēktiesību aizsardzībā. Viņš vēlētos nodoties ne tikai darbam ar iedzīvotāju iesniegtajām sūdzībām, bet arī plaši skaidrot sabiedrībai cilvēktiesību aizsardzības jautājumus un to, kur vērsties to aizskāruma gadījumā.

"Tiesībsargam ir jābūt ieinteresētam un virzītam uz rezultātu, viņam jābūt autoritātei kā vadītājam, kas ieklausās katrā darbiniekā," sacīja Jansons un norādīja, ka šiem kritērijiem viņš atbilstot, ņemot vērā iepriekšējo darba pieredzi, piemēram, iesaistoties Juridiskās palīdzības administrācijas izveidē.

Jansons gan atzina, ka būtu bijis labāk, ja bez viņa uz tiesībsarga amatu būtu bijis vēl kāds kandidāts, jo konkurencē un savstarpējās diskusijās izkristalizētos labākais no pretendentiem. Viņš minēja, ka nevēlas dalīties vērtējumā par to, vai būtu labāks tiesībsargs par pašreizējo tiesībsargu Romānu Apsīti. Taču, vērtējot Apsīša veikumu, viņš uzsvēra, ka Apsītis ieguldījis lielu darbu Tiesībsarga biroja izveidē, "ielicis stingru bāzi un pamatu", kā arī viņš ciena pašreizējo tiesībsargu kā augstas raudzes juristu.

Savukārt uz jautājumu, vai spētu saliedēt Tiesībsarga biroja kolektīvu, kas ir sašķēlies divās daļās, Jansons atbildēja, ka par to runāt ir pāragri. Tam viņš pievērsīšoties, ja tiks ievēlēts par tiesībsargu.

Brigmanis pastāstīja, ka Jansons sarunā atstājis pārliecinošu un kompetentu iespaidu, ko apliecinot arī viņa juridiskās zināšanas un līdzšinējā pieredze administratora darbā. Viņš arī pauda, ka atklāts ir jautājums arī par tiesībsarga pilnvaru paplašināšanu, bet tā ir plašāka saruna, ko varētu sākt Saeimas Cilvēktiesību komisijā.

Jau ziņots, ka Jansons bija vienīgais publiski nosauktais kandidāts, kurš arī ir piekritis pretendēt uz šo amatu. Viņš gan iepriekš nav darbojies cilvēktiesību jomā. Viņu tiesībsarga amatam izvirzīja opozīcijā esošais "Saskaņas centrs", bet pozitīvi par viņa kandidatūru izteikušies arī koalīcijas pārstāvji no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), un arī premjera pārstāvētā "Vienotība" Jansona kandidatūru nav noraidījusi.

ZZS un "Saskaņas centram" kopā ir 51 balss, līdz ar to Jansona ievēlēšanai Tiesībsarga biroja vadītāja amatā pietiktu arī ar šo abu frakciju deputātu balsīm.

"Vienotība" trešdien vēl lems par atbalstu Jansonam, savukārt pirms tam ar tiesībsarga amata kandidātu tikušies arī PLL frakcijas deputāti.

Ja partijām iebildumu nebūs, oficiāli tiesībsarga amatam viņu varētu izvirzīt ceturtdien, bet balsojums par jauno tiesībsargu Saeimā varētu notikt 24.februārī, iepriekš aģentūrai BNS apstiprināja "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

Esošajam tiesībsargam Romānam Apsītim pilnvaras beidzas 28.februārī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas