Jāņi ceļu satiksmes noteikumus pārkāpuši 4544, bet Līgas - 218 reizes

Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) datiem kopš pērnajiem Līgo svētkiem Jāņi ceļu satiksmes noteikumus pārkāpuši 4544 reizes, savukārt Līgām fiksēts krietni mazāks rādītājs - 218 pārkāpumi.

Salīdzinājumam - laikā no 2009.gada līdz 2010.gada Līgo svētkiem Jāņi bija paspējuši izdarīt 5444, savukārt Līgas - 312 pārkāpumus.

Kopumā patlaban autovadītāja apliecības ir 32177 Jāņiem un 4974 Līgām.

Kā norāda CSDD pārstāvji, Jāņu īpašumā šogad ir reģistrēts 36 701 transportlīdzeklis, tai skaitā arī 101 kvadracikls un četri tricikli. Līgas šajā jomā ir daudz pieticīgākas, viņām ir vairāk nekā desmit reizes mazāks autoparks - 2675 transportlīdzekļi.

Vismaz 712 Jāņiem šogad uz svinībām būs jādodas kā pasažieriem, jo pērn viņi pieķerti pie stūres reibumā un palikuši bez vadītāja apliecības. Līdzīgi šogad būs jārīkojas arī piecām Līgām.

Tāpat CSDD un Valsts policija brīdina, ka Līgo svētku laikā tiks palielināts reidu skaits uz visiem Latvijas ceļiem un autovadītāji par braukšanu dzērumā tiks stingri sodīti. Tāpēc svinētāji tiek aicināti nepārvērtēt savas spējas un nesēsties pie stūres reibumā, tā vietā pilnvērtīgi izbaudot svinības draugu lokā.

CSDD kopā ar partneriem šogad īsteno arī satiksmes drošības kampaņu pret braukšanu reibumā "Ja dzer, tad nebrauc!”, kuras mērķis ir samazināt to transportlīdzekļu vadītāju skaitu, kuri pie stūres sēžas alkohola reibumā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas