Ja valsts neko nedarīs, Liepāja ieviesīs savu dzimšanas un laulības apliecību dizainu

Ja valsts nemainīs nepievilcīgo dzimšanas un laulības apliecību vizuālo izskatu, Liepājas pašvaldība no saviem budžeta līdzekļiem tērēs vairāk nekā 5000 latu, lai Liepājā ieviestu savu un pievilcīgāku šo dokumentu noformējumu, "Rietumu Radio" informēja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

"Biju šokēts, ieraugot jaunās dzimšanas un laulības apliecības, kādas kopš šī gada sākuma izsniedz dzimtsarakstu nodaļās," sacīja Ansiņš. Viņš uzskata, ka dzimšanas un laulības apliecības ir būtiski dokumenti, ar kuriem lepojas un iedzīvotāji svinīgajā brīdī "nevēlas saņemt primitīvu papīra lapu".

"Izvērtējot likumdošanu, secinājām, ka pašvaldība var veidot savas, tikai Liepājai raksturīgas apliecības skaisti noformētos vākos," skaidroja Ansiņš, norādot, ka šādu priekšlikumu, kura īstenošanai nepieciešami vairāk nekā 5000 latu, bija plānots izskatīt Liepājas domes sēdē februārī, kurā lems par šī gada pašvaldības budžeta grozījumiem. "Ceru, ka pašvaldībai līdzekļi apliecību noformējumam tomēr nebūs jātērē," sacīja Ansiņš, norādot, ka vakar no Tieslietu ministrijas saņemtas labas ziņas par to, ka valsts varētu atgriezties pie iepriekšējā apliecību noformējuma.

Arī Liepājas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Dzintra Mirdza Reisa pauda viedokli, ka būtu jāatgriežas pie iepriekšējā apliecību noformējuma, norādot, ka "tas neizmaksāja nemaz tik dārgi". Viņa gan pauda šaubas, vai tas notiks. Liepājas Dzimtsarakstu nodaļā situāciju ar nepievilcīgo apliecību izskatu pašlaik mēģinot risināt, tās ievietojot vākos.

Kā ziņots, jaunu bērnu dzimšanas apliecību izveidošanai ir nepieciešams rīkot iepirkuma konkursu un kopumā to izsniegšanai būtu nepieciešami apmēram 5000 latu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas